Вести

February 13, 2024

Откривање на моќта на дополнителното полнење: Водич за статистика на Armor во Helldivers 2

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Вовед

Ако учите за статистиката на оклопот во Helldivers 2, можеби сте налетале на мистериозната пасивна Extra Padding. Во оваа статија, ќе истражиме што прави Extra Padding и неговото значење во играта.

Откривање на моќта на дополнителното полнење: Водич за статистика на Armor во Helldivers 2

Улогата на пасивната статистика

Во Helldivers 2, секој оклоп доаѓа со пасивна статистика која придонесува за севкупните борбени способности на играчот. Овие пасивни статистики ги прават различните типови на оклопи уникатни и во однос на изгледот и функционалноста. Сепак, важно е да се забележи дека многу од овие пасивни статистики се повторуваат, при што естетиката е примарен разграничен фактор.

Што е дополнително полнење?

Extra Padding е една од пасивните статистики достапни во Helldivers 2. Се вели дека обезбедува поголема оценка за оклоп на играчот. Оваа статистика е вклучена во стандардните опции за оклоп, познати како B-01 Tactical. Сепак, предизвикот лежи во тестирањето на ефикасноста на Extra Padding, бидејќи бара завршување на мисии и отклучување на повеќе опции за оклоп.

Шпекулациите

Некои обожаватели шпекулираат дека Extra Padding можеби е шега од развивачот, Arrowhead, за да се нагласи природата за еднократна употреба на Helldivers. Овие војници лесно може да се заменат по смртта, што сугерира дека идејата за дополнителна заштита преку дополнително полнење може да биде погрешна.

Вистината

Преку опширно експериментирање со различни комплети оклопи, откриено е дека Extra Padding навистина обезбедува борбена предност против експлозивно оштетување. Во споредба со другите опции за оклоп, оклопот Extra Padding покажа значително помала штета од гранати и нагазни мини. Сепак, важно е да се напомене дека директниот контакт со експлозиви, без оглед на оклопот, сепак ќе резултира со смрт.

Дали вреди дополнителното полнење?

Имајќи ги предвид резултатите од експериментите, ако се борите со навигацијата со нагазни мини или избегнувате гранати Automaton, пасивниот Extra Padding може да биде корисен за вас. Сепак, вреди да се напомене дека има и други опции за оклоп достапни во Helldivers 2 кои можат да понудат подобра целокупна заштита.

Заклучок

Како заклучок, Extra Padding во Helldivers 2 обезбедува повисока оцена на оклоп и нуди борбена предност против експлозивно оштетување. Иако може да биде корисен пасив за одредени ситуации, играчите треба да истражуваат други опции за оклоп за да го најдат најдоброто одговара за нивниот стил на игра и борбени потреби.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести