Вести

February 15, 2024

Отклучување на фалсификувана камо за Holger 556: Надминување на предизвиците и избирање на вистинските додатоци

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Отклучувањето камо во Modern Warfare 3 понекогаш може да биде предизвикувачко патување. Процесот на отклучување на Forged Camo за Holger 556, на пример, може да биде збунувачки поради нејасни објаснувања.

Отклучување на фалсификувана камо за Holger 556: Надминување на предизвиците и избирање на вистинските додатоци

Загатка за прицврстување

Една од причините зошто отклучувањето на Forged Camo за Holger 556 е како решавање на загатка е затоа што има повеќе приклучоци во играта што одговараат на описот на потребата од 25 убиства со подбуре со полнење без дупчење. Сепак, се чини дека нема никакви ажурирања за напредок додека собирате убиства со Holger 556. Ова може да биде фрустрирачко, бидејќи бара тестирање на сите прилози во вашиот арсенал за да ги пронајдете оние што функционираат.

Што е подбува со полнење без дупчење?

Во MW3, полнењето без дупчење се однесува на неексплозивни додатоци. Меѓутоа, ако се обидувате да го отклучите Forged Camo за Holger 556, се чини дека барањето за 25 убиства со подбувта со полнење без дупчење е загрозено. За да го завршите овој предизвик, ќе треба да користите специфични прилози.

Како да го отклучите фалсификуваниот камо за Holger 556

За да ја надминете оваа пречка и да го отклучите Forged Camo за Holger 556, имате две опции. Можете да го користите фрлачот на гранати SPW 40MM HE или додатокот под цевката за пушка Corvus Masterkey. Важно е да се напомене дека додатокот за пушка Corvus Masterkey можеби не е најмоќното оружје и може да се најдете дека сте застрелани од посилни оружја кога се обидувате да се приближите доволно блиску за да го користите. Дополнително, Corvus има ограничена муниција. Сепак, играњето хардкор режими може да биде корисно, бидејќи непријателите ќе имаат ограничена муниција за нивните пушки и помали количини здравје, што ќе ви даде подобри шанси да добиете убиства под цевката со Corvus или фрлачот на гранати SPW 40MM HE.

Избор на вистинскиот прилог

Кога почнав да напредувам низ потрагата, првично користев фрлач на гранати, но подоцна се префрлив на пушка Corvus Masterkey поради проблемот со муницијата со фрлачот на гранати. Првично, мислев дека ќе треба да користам прилози што не се експлозиви, но се чини дека постои грешка што ги спречува играчите да напредуваат освен ако не ги користат двата прилози споменати погоре. Некои играчи пријавија дека додатокот за пушка не им функционирал, па ако наидете на истиот проблем, се препорачува да се држите до фрлачот на гранати.

Отклучувањето камо во Modern Warfare 3 може да биде предизвикувачко, а понекогаш и фрустрирачко искуство. Сепак, следејќи ги советите и користејќи ги препорачаните додатоци, можете да ги надминете пречките и да го отклучите Forged Camo за Holger 556. Среќно!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести