Вести

February 15, 2024

Отклучување на Реиндрикс: Ледената планина во Палворлд

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Вовед

Во Palworld, постојат различни кул монтирања кои играчите можат да ги отклучат, а еден од нив е ледениот Reindrix. Овој Пал има ладен изглед и може да биде особено предизвикувачки да се најде бидејќи талка само на две специфични локации.

Отклучување на Реиндрикс: Ледената планина во Палворлд

Наоѓање на Реиндрикс

Ако се борите во жешки средини или ви треба другар кој е вешт за дрвење и ладење, Reindrix е совршен придружник за вас. Еве ги локациите каде што можете да го најдете Reindrix:

  • Tower of the Free Pal Alliance: Оваа мала ледена област во средниот регион на картата е идеално место за пребарување на Reindrix. Лесно е брзо да се провери и има неколку точки за Брзо патување во близина, зголемувајќи ги вашите шанси за мрестење веднаш до една.
  • Леден рид Ласица: Сместено малку северозападно од областа на кулата на Слободната Пал Алијанса, ова место е уште едно место каде што може да се најде Реиндрикс.

Вештините на Реиндрикс

Реиндрикс ги поседува следните вештини:

  • Елемент: мраз
  • Партнерска вештина: кул тело (може да се вози и го одржува возачот ладен во топли средини)
  • Соодветност за работа: второ ниво на дрва и второ ниво на ладење
  • Потенцијални падови: Леден орган, Реиндрикс Венисон, Рог и кожа
  • Глад: 7/10
  • Био: „Неговите проѕирни рогови сјаат од студот на апсолутната нула. Секој што ќе ги допре со голи раце веднаш се замрзнат и се кршат на парчиња“

Иако Reindrix можеби не е најдобриот Пал во неговите специјализирани полиња, тој сепак е корисна монтажа и има солидни работни погодности. Ги надминува најпросечните пријатели што ќе ги сретнете.

Фаќање на Реиндрикс

Фаќањето на Reindrix може да биде доста предизвикувачко, па затоа се препорачува да користите пристојно напредна палска сфера како што е хипер сфера или гига сфера за да ги зголемите вашите шанси за успех. Гига сфера е доволна, па затоа е препорачливо да ги зачувате вашите подобри сфери за поцврсти пријатели.

За да го фатите Реиндрикс, најдобро е да го намалите неговото здравје користејќи напади, а потоа да го фатите со Гига сфера. Користењето на редовна палска сфера ќе резултира со лоши шанси, обично околу два проценти, дури и со слабо здравје. Затоа, се препорачува да се ослабне Реиндрикс додека не биде речиси поразен и потоа брзо да се фати со Гига сфера. Повеќето со кои се среќава Реиндрикс се помеѓу нивоа 20 и ниво 30, што ги прави умерено тешки, но не премногу тешки за фаќање.

Заклучок

Иако Reindrix можеби не е еден од најдобрите монтирања во Palworld, сепак е важен додаток на вашиот Paldeck. Фокусирајте се на добивање другари како Fenglope и Pyrin за твојата монтажа на земја, и пријатели како Jetragon или Frostallion за вашиот летечки носач. Отклучувањето на Reindrix е клучна задача што треба да се заврши бидејќи служи како корисен пријател во вашата база.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести