Вести

February 14, 2024

Отклучување на моќта на песокот во бесконечен занает

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Изработка на песок во бесконечен занает

Infinite Craft им овозможува на играчите да направат бескрајна листа на елементи, а некои служат како клучни суровини за посложени предмети. Еден таков елемент е Песокот, кој е релативно лесен за изработка, но игра витална улога во отклучувањето на поголеми рецепти. Оваа статија ќе ве води како да добиете песок во бесконечен занает.

Отклучување на моќта на песокот во бесконечен занает

Како да добиете песок

Изработката на песок во бесконечен занает е јасен процес. Сè што треба да направите е да го комбинирате Dust со Dust, исто како и во реалниот живот. Ако сè уште не сте го отклучиле Dust, не грижете се. Подолу ја дадовме целосната шема со формула за Песок:

 1. Комбинирајте ја Земјата со ветерот за да создадете прашина
 2. Комбинирајте прашина со прашина за да создадете песок

Откако ќе го добиете Sand, ќе добиете пристап до различни секундарни елементи во играта.

Најдобри комбинации на песок

За да го искористите максимумот од Sand in Infinite Craft, можете да го комбинирате со основните елементи: оган, вода, земја и ветер. Еве некои од комбинациите што можете да ги испробате:

 • Песок + Оган = Стакло
 • Песок + Вода = Плажа
 • Песок + Ветер = Дина
 • Песок + Земја = Пустина

Како што можете да видите, Sand отклучува плејада други можности во Infinite Craft.

Уникатни комбинации на песок

Додека експериментирав со Песок во играта, открив неколку интересни комбинации:

 • Песок + Змеј = Пирамида
 • Песок + Тула = Куќа
 • Песок + Војна на ѕвездите = Татуин
 • Песок + Лего = Песочен замок
 • Песок + Чаша = Песочен часовник
 • Песок + Метал = Злато
 • Песок + Парк на ветер = Песочна бура
 • Песок + Мотор = Кутија за песок
 • Песок + робот = Песочен човек
 • Песок + Пирамида = Сфинга

Покрај тоа, Sand може да се комбинира со Hourglass за да се создаде еден од најпопуларните елементи на Infinite Craft, Time. Со Времето, можете да креирате и Вечност.

Отклучување на повеќе комбинации

Ова се само неколку примери на комбинации што можете да ги создадете со Sand. Како што отклучувате повеќе елементи во Infinite Craft, можете да продолжите да експериментирате и да ги комбинирате со Sand за да ја тестирате вашата креативност.

Заклучок

Изработката на песок во бесконечен занает е едноставен, но суштински процес. Следејќи ги чекорите наведени во овој напис, можете лесно да го добиете Sand и да отклучите свет на можности во играта. Затоа, започнете со изработка и оставете ја вашата креативност да се издигне!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести