Вести

February 14, 2024

Отклучете ја моќта на специјалните спојувања во Persona 3 Reload

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Persona 3 Reload воведува Special Fusions, функција која им овозможува на играчите да спојат две Персона заедно за да создадат посилни. Некои специјални спојувања дури даваат можност да се создадат уникатни и моќни Персона. Вкупно, има 20 специјални спојувања достапни во Persona 3 Reload.

Отклучете ја моќта на специјалните спојувања во Persona 3 Reload

Придобивките од специјалните споеви

Секоја посебна личност во Persona 3 Reload припаѓа на различна Arcana и поседува свој сет на силни и слаби страни. Имањето на една или повеќе специјални личности во вашата активна забава може значително да го подобри вашето искуство во игра. Овие личности носат уникатни вештини и способности кои можат да бидат непроценливи во битките.

Отклучување на специјални спојувања

За разлика од обичните Персона, специјалните личности имаат фиксна формула за фузија. За да споите специјална личност, прво мора да го отклучите предусловот Personas. Секоја специјална фузија има специфични барања за отклучување, кои може да вклучуваат достигнување одредени точки во вашите социјални врски. Важно е да се осигурате дека сте ги исполниле сите потребни услови пред да се обидете со Специјална фузија.

Список на специјални спојувања

Еве список на сите специјални спојувања во Persona 3 Reload, заедно со нивното потребно ниво на фузија, Arcana, Social Link и фузија материјали:

 • Фортуна (Fortune) - Ниво 15
 • Блед јавач (Смрт) - Ниво 23
 • Флаурос (хиерофант) - Ниво 33
 • Црн Фрост (Будала) - Ниво 37
 • Парвати (свештеничка) - Ниво 48
 • Мада (Обесен човек) - Ниво 57
 • Норн (Fortune) - Ниво 65
 • Алис (Смрт) - Ниво 68
 • Кохриу (хиерофант) - Ниво 71
 • Мара (Кула) - Ниво 75
 • Сусано-о (Будала) - Ниво 77
 • Танатос (Смрт) - Ниво 78
 • Масакадо (Кула) - Ниво 79
 • Велзевул (Ѓавол) - Ниво 81
 • Шива (Кула) - Ниво 82
 • Асура (Сонце) - Ниво 85
 • Метатрон (Еон) - Ниво 87
 • Луцифер (пресуда) - Ниво 89
 • Месија (пресуда) - Ниво 91
 • Орфеј Телос (Будала) - Ниво 91

Заклучок

Специјалните спојувања во Persona 3 Reload им нудат на играчите можност да создадат моќни и уникатни Персона. Со отклучување и спојување на овие специјални личности, играчите можат да ги подобрат способностите на нивната партија и да добијат предност во битките. Погрижете се да ги исполните барањата за отклучување и експериментирајте со различни Special Fusions за да го откриете целосниот потенцијал на вашата забава.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести