Вести

February 14, 2024

Отклучете ја моќта на руната за наплив на крв во WoW Classic Season of Discovery

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Класичната сезона на откривање на World of Warcraft воведе различни нови руни кои ги поттикнуваат ликовите во ванила Azeroth. Една таква руна е Blood Surge Rune, специјално дизајнирана за Warriors да ја оптимизираат нивната употреба на Rage лентата.

Отклучете ја моќта на руната за наплив на крв во WoW Classic Season of Discovery

Кои се руните во WoW Classic Season of Discovery?

Во World of Warcraft класичната сезона на откривање, руните се моќни алатки кои отклучуваат нови способности, магии или пасивни. Тие можат да го подобрат вашиот омилен стил на игра или дури и да ви овозможат да истражувате сосема нова улога, слична на Skill Books.

Моќта на руната за наплив на крв

Blood Surge Rune е менувач на играта за Вориорс, бидејќи значително ја подобрува нивната способност да ги одржуваат мерачите на Rage. Со оваа руна, Воините сега можат да ги контролираат нивоата на бес поефикасно од кога било досега.

Како да се добие руна за наплив на крв

За да се здобијат со Blood Surge Rune во Класичната сезона на откривање на World of Warcraft, Воините мора да се впуштат во синџирот на потрага Секој може да готви. Патувањето започнува со добивање на Нечитлив рецепт, кој паѓа од Elite Ogres во Stromgarde Keep, кој се наоѓа во висорамнините Арати.

Откако ќе го добиете Нечитливиот рецепт, упатете се кон југозападниот крај на висорамнините Арати и разговарајте со Сконк, огр НПЦ. Skonk ќе ви обезбеди дополнителна потрага што бара од вас да соберете три ставки:

  1. Хибрид Хаунч – Исфрлен од диви грифони во подножјето Хилсбрад.
  2. Balmy Brew – пронајден во подрумот на тврдината Ангор во Badlands.
  3. Smuggler's Spice Blend – Се наоѓа на дното на потонат брод во близина на брегот на висорамнините Арати.
  4. Висиозен отров - може да се добие од пајаците во мочуриштето на тагите.

Помеѓу овие предмети, најпредизвикувачкиот е да се најде Balmy Brew. Сепак, тој може да се наоѓа под палубата како единствен предмет што може да се интерактира.

Откако ќе ги соберете сите четири предмети, вратете се во Skonk. Подгответе се за битка, бидејќи Сконк ќе се обиде да се бори со вас. Победете го и ќе бидете наградени со посакуваната руна Blood Surge Rune.

Ослободување на моќта на руната за наплив на крв

Blood Surge Rune е специјално дизајнирана за Warriors и во голема мера го подобрува нивниот примарен механичар, Rage. Кога се активирани, Heroic Strike, Bloodthirst и Whirlwind имаат 30 проценти шанса да предизвикаат напад на слем без бес.

Како Воин, управувањето и генерирањето на бес е клучно. Blood Surge Rune ви овозможува да ослободувате бесплатни напади без да го исцрпите вашиот Rage, овозможувајќи ви да ја извршувате вашата ротација почесто и да станете поефикасен дилер на DPS.

Не пропуштајте ја можноста да ја добиете Blood Surge Rune во класичната сезона на откривање на World of Warcraft. Подобрете го потенцијалот на вашиот Воин и доминирајте на бојното поле!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести