Вести

February 15, 2024

Отклучете ја моќта на изработката на фосили во бесконечен занает

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Вовед

Во Infinite Craft, изработката на различни рецепти ви овозможува да ја истражувате иднината, минатото и сè помеѓу. Еден од важните и релативно лесни рецепти за отклучување е Фосил. Отклучувањето на нови состојки отвора сосема нов свет на можности за изработка, па затоа е од суштинско значење да се отклучат што е можно повеќе. Овој водич ќе ви покаже како да изработите фосили во Infinite Craft.

Отклучете ја моќта на изработката на фосили во бесконечен занает

Изработка на фосили

За да направите фосили во бесконечен занает, треба да комбинирате камен со растение. Овој рецепт е релативно едноставен во споредба со другите во играта, што го прави одличен додаток на вашата колекција на почетокот. Еве како можете да ги направите потребните состојки:

Изработка на камен

Каменот може лесно да се направи во само два чекори. Измешајте лава со земја за да создадете камен. Земјата е една од вашите почетни состојки, така што не треба да правите ништо за да ја добиете. Сепак, ќе треба да ја отклучите Лава со комбинирање на Оган и Земјата.

Фабрика за правење

Растението е основен рецепт во Infinite Craft и може да се направи со помош на вода и земја. Овие се исто така почетни состојки, така што можете да креирате Растение од самиот почеток. Отклучувањето на фабриката рано ќе ви отвори многу повеќе комбинации за да откриете.

Добивање фосили

Откако ќе ги имате Stone и Plant, можете да ги комбинирате за да го отклучите Fossil. Фосилот е разноврсна состојка која може да се користи за создавање разни други рецепти во Infinite Craft, како што се Диносаурус и Килибар.

Заклучок

Infinite Craft нуди бескрајни можности за изработка и истражување. Со отклучување и изработка на Fossil, можете да навлезете во светот на возбудливи комбинации и креации. Затоа, излезете таму и почнете да експериментирате со вашата нова состојка за да видите какви чуда можете да направите!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести