Вести

February 12, 2024

Отклучете ја моќта на времето: Совети за изработка на бесконечен занает

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Вовед

Infinite Craft им нуди на играчите широк спектар на опции за изработка, овозможувајќи им да ги истражуваат возбудливите комбинации што можат да се направат со различни предмети. Меѓутоа, ако сакате да создадете свој универзум во играта, не можете да го направите тоа без Време.

Отклучете ја моќта на времето: Совети за изработка на бесконечен занает

Важноста на времето

Времето е клучен рецепт за изработка во Infinite Craft бидејќи им овозможува на играчите брзо да напредуваат во создавањето на други изработки. Без време, концептот на самиот живот би бил невозможен. Добивањето време, сепак, може да биде предизвик ако не сте свесни за потребните ресурси. Тоа често вклучува случајно комбинирање на различни ставки додека не налетате на правилната комбинација.

Поедноставување на процесот

За среќа, постои полесен начин да се добие Time in Infinite Craft. Следејќи одредена низа на комбинации, можете да го отклучите Времето со создавање на околу 11 дополнителни ентитети. Еве ги првичните откритија што треба да ги направите:

 • Мешавина 1
 • Мешавина 2
 • Создавање
 • Земјата
 • Ветер
 • Прашина
 • Земјина прашина
 • Планета
 • Ѕвезда
 • Галакси
 • Црна дупка
 • Универзум
 • Црвјалница
 • Патување низ времето
 • Мултиверзум
 • Временски парадокс

Откако успешно ќе го изработите Time, ќе ви биде достапен цела нова палета на ставки поврзани со времето. Од часовници до песочни часовници, па дури и скапоцен песок за играчите кои сакаат плажа, можностите се речиси бескрајни.

Истражување на бесконечните можности

Иако комбинацијата спомената погоре е најлесниот начин да се добие Време, важно е да се забележи дека има безброј други начини да се создаде Време во бесконечниот занает. Играта нуди бесконечен број на можности, а на вас е да ги откриете.

Заклучок

Времето за изработка во бесконечен занает отвора свет на можности за играчите. Со разбирање на важноста на Времето и следење на препорачаните комбинации, можете да го отклучите овој суштински ресурс и да истражувате во возбудливото подрачје на изработката поврзана со времето. Па, што чекате? Започнете го вашето патување за изработка и создадете свој универзум во Infinite Craft денес!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести