Вести

February 14, 2024

Отклучете ја истрагата на Ashen Corsair и побарајте го богатството на бродот

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

За да го отклучите The Ashen Corsair истрагата во Skull and Bones, прво мора да го достигнете рангот на Infamy на Buccaneer. Откако ќе го постигнете овој ранг, истрагите и гласините стануваат достапни за следење и решавање. Одете во Магацинот во Сен-Ана и побарајте весник на неговиот шалтер. Земете го за да започнете истрага за The Ashen Corsair.

Отклучете ја истрагата на Ashen Corsair и побарајте го богатството на бродот

Истрагата Ashen Corsair е серија на индиции што мора да ги следите за да ја завршите потрагата. Секоја трага е документирана во картичката Истражувања во менито Знаење. Откако ќе добиете нова трага, секогаш проверувајте го табулаторот „Истраги“ за да го откриете следниот чекор.

  1. Пљачкосување на населбата Геранда: Вашиот прв чекор е да ја ограбите населбата Гуеранд која се наоѓа јужно од Сен-Ана. Завршувањето на првиот бран на грабежот ќе ви обезбеди нова трага за истрага.
  2. Најдете ја пораката во шише: Според белешките, потоа треба да ја пронајдете пораката во шише во регионот на Западниот басен. Упатете се до пунктот Иле Мишел во регионот на Западниот басен и побарајте го шишето. Може да се мрести помеѓу помалите острови јужно од истурената станица или веднаш пред истурената станица. Побарајте златен сјај во морето.
  3. Ловете го The Ashen Corsair: Пораката во шишето открива дека пиратите планираат бунт на The Ashen Corsair во близина на пунктот Тројца браќа. Плови блиску до пустошот и „Ashen Corsair“ ќе се мрести во близина на островите. Нападнете го „Ashen Corsair“ и качете се во него штом нема здравствена состојба. Соберете колку што можете повеќе сребро и прочитајте ја последната белешка во табулаторот за истраги за да ја завршите потрагата.

Запомнете, истрагата на Ashen Corsair е дел од премиум изданието Skull and Bones и можеби нема да биде достапно веднаш. Отклучете ја истрагата со достигнување на рангот на Buccaneer на Infamy и следете ги индициите за да го барате богатството на бродот.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести