Вести

February 12, 2024

Отклучете добро блокови и надградете ја вашата база во Enshrouded

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Вовед

Enshrouded нуди повеќе од само борба и опстанок. Можете исто така да ја подобрите вашата база и да ја направите што е можно попријатна со надградба на блоковите, вклучително и надградба од грубо дрво во блокови за бунар.

Отклучете добро блокови и надградете ја вашата база во Enshrouded

Отклучување на блокови од бунар

За да ја подобрите главната зграда на вашата база, треба да отклучите повеќе блокови од ткаенина. Well Blocks е еден од материјалите што можете да ги отклучите. За да ги отклучите Well Blocks, треба да завршите потрага дадена од Карпентер. Потрагата е соодветно наречена „Блокови на бунари“ и бара од вас да ги извадите блоковите од длабочините на бунарот.

Завршување на Потрагата

За да ја завршите потрагата, упатете се до бунарот Еликсир најблиску до Шел Буроу. Курсорот на мапата ќе ве води до локацијата на блоковите за бунари. Лизгајте надолу и упатете се на север за да стигнете до островот каде што се наоѓаат блоковите. Не мора да го победите Fell Monstrosity за да ги пронајдете блоковите на бунарот. Откако ќе стигнете до островот, одете до пештерата лево и ќе ги најдете блоковите во градите.

Изработка на бунарски блокови

Откако ќе ја завршите потрагата, ќе го отклучите рецептот за Well Blocks. За да направите еден бунар блок, ќе ви требаат 10 песочник и пет течности за покривање. Овие состојки релативно лесно се собираат, затоа погрижете се да ги складирате. Блоковите за бунар се еден од последните типови блокови што можете да ги отклучите, заедно со коскените блокови и блоковите од изобилство од камен.

Заклучок

Отклучувањето на рецептот Well Blocks во Enshrouded ви овозможува да ја подобрите вашата база и да ја направите попријатна. Со завршување на потрагата и собирање на потребните состојки, можете да изработите Well Blocks и да ја надградите вашата база за да создадете удобен простор за живеење. Затоа, тргнете во потрагата, соберете ги материјалите и подобрете го вашето Enshrouded искуство!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести