Вести

February 14, 2024

Отклучете го моќниот SG-225 Breaker во Helldivers 2 и здробете ги вонземјаните напаѓачи

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Вовед

Во Helldivers 2, SG-225 Breaker е најмоќното оружје што може да ви помогне да ги победите вонземјанските облици на живот. Овој водич ќе ви покаже како да го отклучите ова оружје и да ги натерате непријателите да зажалат што ја нападнале нашата Супер Земја.

Отклучете го моќниот SG-225 Breaker во Helldivers 2 и здробете ги вонземјаните напаѓачи

Отклучување на прекинувачот SG-225

За да го отклучите SG-225 Breaker, треба да го добиете Helldivers Mobilize! Ворбонд битка помине. Овој борбен пропус нуди три варијации на Breaker: стандарден, запалив и Spray&Pray. Сепак, оригиналниот Breaker се смета за најдобар.

За да го купите SG-225 Breaker, ќе ви требаат вкупно 95 Warbond медали. Breaker може да се најде на четвртата страница од Helldivers Mobilize! каталог, но прво мора да го отклучите овој дел со трошење 75 медали. Откако ќе се отклучи страницата четврта, можете да го купите Breaker за дополнителни 20 медали.

Моќта на прекинувачот SG-225

SG-225 Breaker е лесно оружје што продира во оклоп што се истакнува и во опсегот и во мобилноста. Има висока стапка на оган и големо ширење на куршумите, што го прави ефикасен и против непријателските орди со ниски нивоа и против поголемите оклопни непријатели. За целосно искористување на Breaker, се препорачува да ги вклучите Stratagems во вашето вчитување.

Заклучок

Ако го барате најдоброто оружје за мелење во Helldivers 2, SG-225 Breaker е одговорот. Неговата моќ и разновидност го прават драгоцено богатство во борбата против вонземјаните напаѓачи. Затоа, не престанувајте да мелете додека Breaker не е во ваши раце!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести