Вести

February 13, 2024

Отклучете го миленичето од снежниот леопард во черепот и коските: посакуван придружник за вашите авантури

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Вовед

Ако сте љубители на Skull and Bones, ќе бидете воодушевени да знаете дека можете да имате доверлив придружник на домашно милениче покрај себе додека го истражувате Индискиот Океан. Додека повеќето игри нудат папагал на рамо, Ubisoft го носи прилагодувањето на следното ниво обезбедувајќи неколку уникатни опции за домашни миленици.

Отклучете го миленичето од снежниот леопард во черепот и коските: посакуван придружник за вашите авантури

Домашно милениче од снежниот леопард

Едно од најбараните миленичиња во Череп и коски е снежниот леопард. Овој симпатичен и мил придружник не е лесно да се стекне, но дефинитивно вреди да се трудите.

Како да го отклучите снежниот леопард

Единствениот познат начин за отклучување на Snow Leopard во Skull and Bones е да го заработите како Twitch Drop за време на отворената бета фаза на играта. За да го направите ова, треба да ги поврзете сметките на Twitch и Ubisoft Connect. Потоа, мора да гледате еден час партнерски стример кој свири Skull and Bones, како што е BehavingBeardly. Откако ќе го завршите ова, можете да се упатите кон вашиот инвентар на Twitch Drops и да го побарате Снежниот леопард.

Опремување на снежниот леопард

Откако успешно ќе го набавите Снежниот леопард, можете да го опремите за вашиот брод во Череп и коски. Едноставно подигнете ја играта, отворете ја опцијата за пловидба и кликнете на „Управување со брод“. Оттаму, одете до 'Ship Cosmetics' и изберете 'Pet'. Снежниот леопард треба да го видите на списокот на достапни миленичиња и сега можете да го опремите да ве придружува во вашите авантури.

Достапност

Ако не сте ги исполниле условите за отклучување на Снежниот леопард за време на отвореното бета тестирање, за жал, тој моментално е недостапен. Сепак, се уште постои надеж дека Ubisoft може да го врати како награда во иднина. Исто така, можно е да го пуштат како бесплатен DLC или како платена козметика. Внимавајте на какви било ажурирања од Ubisoft.

Заклучок

Миленичето Снежен леопард е многу посакуван придружник во Череп и коски. Иако може да биде предизвик да се стекне, радоста да го имате ова преслатко суштество покрај вас додека пловите по Индискиот Океан вреди да се трудите. Ако сте љубител на играта, погрижете се да останете ажурирани за сите можности за отклучување на Snow Leopard и подобрување на вашето искуство со игри.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести