Вести

November 8, 2023

Отклучете ги „Skins“ со зимска тема во зимската битка на Jotunn на Brawlhalla

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Brawlhalla ја враќа зимската битка на Jotunn, давајќи им можност на играчите да ги отклучат пропуштените награди. Ова е трета сезона на Classic Battle Passes што се враќа во играта. За разлика од некои други наслови, Brawlhalla Battle Pass не се трајно заклучени откако првично ќе завршат. Играчите можат да скокаат назад и да се обидат да ја отклучат козметиката со зимска тематика и другите предмети во играта. Сепак, овие класични борбени пропусници се достапни само за ограничено време, затоа постапете брзо ако сакате да ги добиете вашите раце на скините поврзани со зимата.

Отклучете ги „Skins“ со зимска тема во зимската битка на Jotunn на Brawlhalla

Детали за зимската битка на Jotunn

  • Сезона 3 од Classic Battle Passes
  • Почнува на 8 ноември
  • Се одликува со козметика со зимска тематика

Достапни се легендарни артикли

  • Јормунгандр Мако – Ниво 1
  • Кралскиот воин Тор – Ниво 23
  • Мајстор Ковач Улгрим – Ниво 47
  • Ванир Гардијан Бодвар – Ниво 71
  • Аурора Брин – Ниво 85

Овие легендарни скинови се достапни на премиум страната на Battle Pass, позната како Gold Pass. За да ги отклучите поладните предмети, ќе треба да ја добиете оваа страна на пропусницата. Имајте на ум дека зимската битка на Brawlhalla Jotunn е достапна само за ограничено време, затоа погрижете се да ја завршите ако сакате да добиете некоја од овие скинови.

Battle Pass не е премногу тежок за работа, па вреди да се прескокнете во текот на следните неколку недели. Иако овие скинови на Battle Pass не се најретките во Brawlhalla, тие стануваат поретки откако ќе ја напуштат играта.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
ThunderPick
Бонус $2.000

Најнови вести

EliGE: Северноамериканскиот ветеран што свети во сезоната на Counter-Strike 2 од 2024 година
2024-05-16

EliGE: Северноамериканскиот ветеран што свети во сезоната на Counter-Strike 2 од 2024 година

Вести