Вести

February 15, 2024

Отклучете ги Quagmire и Питер Грифин во Infinite Craft

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Создавање мочуриште во бесконечен занает

Infinite Craft нуди можност за создавање различни ликови од популарната анимирана серија, Family Guy. Еден од овие ликови е Квагмир, урнебесниот сосед на Грифинови. Иако играта може да го користи зборот „Quagmire“ за да се однесува на копно, а не на ликот од серијата, играчите сè уште можат да создадат Quagmire користејќи рецепт за комбинација од четири чекори.

Отклучете ги Quagmire и Питер Грифин во Infinite Craft

Рецептот за создавање на Quagmire е како што следува:

  1. Вода + Вода = Езеро
  2. Езеро + Земја = Блато
  3. Мочуриште + Земја = Кал
  4. Кал + Мочуриште = Мочуриште

Создавањето на Quagmire може да биде изненадување, бидејќи за разлика од другите шоу ликови, тој може лесно да се создаде. Сепак, зборот „Кагмир“ се однесува и на „мека мочуришна област на земја“, што може да ги збуни некои играчи додека се обидуваат да ги отклучат сите ликови.

Создавање Family Guy во бесконечна занает

Покрај Quagmire, играчите можат да го создадат и иконскиот лик Питер Грифин во Infinite Craft. За да го отклучат Питер Грифин, играчите можат да го користат Quagmire заедно со Baconator. Меѓутоа, ако играчите едноставно сакаат да додадат Family Guy како ставка во нивната колекција, може да ги следат овие чекори:

  1. [Чекор 1]
  2. [Чекор 2]
  3. [Чекор 3]

Следејќи ги овие чекори, играчите можат да создадат Family Guy и да ги истражат можностите за создавање уште повеќе ликови од серијата.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести