Вести

February 13, 2024

Отклучете ги тајните на срамот во черепот и коските

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Skull and Bones, многу очекуваната игра, официјално започна на 13 февруари, нудејќи им на играчите можност да го продолжат своето патување или да започнат одново. Една од клучните механики во играта е Infamy, која игра клучна улога во прогресијата на играчите. Во оваа статија, ќе истражиме што е Infamy, како функционира и различните рангирања на Infamy во Skull and Bones.

Отклучете ги тајните на срамот во черепот и коските

Што е срам во черепот и коските?

Infamy in Skull and Bones е еквивалент на поени за искуство во други игри. Тоа го претставува нивото на вашиот играч и е мерка за вашата озлогласеност како пират. Вашиот Infamy Rank е видлив за другите играчи, овозможувајќи им да го измерат вашето ниво на експертиза.

Како што се искачувате на рангот на Infamy, ќе добиете пристап до попредизвикувачки мисии и застрашувачки шефови. Продавачите ќе бидат поподготвени да ви продаваат и ќе стане достапен поширок опсег на бродови, надградби, опрема и предмети. Дополнително, достигнувањето одредени нивоа Infamy ќе отклучи ексклузивни специјални планови. Секој пат кога ќе постигнете ново Infamy ниво, ќе добивате и мистериозни предмети по пошта од анонимен донатор.

Срамот се рангира во черепот и коските

Skull and Bones моментално има 10 рангови Infamy, од кои секоја претставува различно ниво на озлогласеност. Овие рангови, наведени од најмалку до најозлогласени, се:

  • Отфрлен
  • Измамник
  • Ровер
  • Freebooter
  • Буканеер
  • Бриганд
  • Марудер
  • Корсар
  • Сецкање
  • Кингпин

Вреди да се напомене дека Ubisoft може да воведе дополнителни рангови во иднина доколку играта добие популарност.

Како да го подигнете вашиот ранк за срамота

За да го зголемите вашиот Infamy Rank во черепот и коските, постојат неколку пристапи што можете да ги преземете. Прво, напредувањето низ главната кампања природно ќе придонесе за вашиот Infamy Rank. Дополнително, можете да преземете настани и договори кои се наоѓаат во различни региони. Овие странични потраги обезбедуваат можности да заработите искуство и да го изградите вашиот Infamy.

Сепак, од клучно значење е да бидете претпазливи и да избегнувате преземање договори или настани што го надминуваат вашиот тековен Infamy Rank. Вклучувањето во мисии надвор од вашите можности може да доведе до катастрофални последици. Постепеното градење на вашето искуство со преземање мисии усогласени со вашиот Infamy Rank е најбезбедниот и најефективниот начин да го подигнете вашиот ранк.

За оние кои учествуваа во отворената бета верзија на Skull and Bones, напредокот беше запрен на ниво на Brigand поради ограничувањето на Infamy. Сепак, со целосното лансирање на играта, играчите сега можат да го продолжат своето патување и уште еднаш да ги освојат морињата.

Како заклучок, Infamy е витален аспект на Skull and Bones, кој го одредува нивото на вашиот играч и отклучува различни награди и предизвици. Со стратешки напредок низ рангот на Infamy и преземање соодветни мисии, играчите можат да се искачат до врвот на пиратската озлогласеност.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести