Вести

February 14, 2024

Отклучете ги наградите со криптидна тема во настанот Cryptid Bootcamp на MW3

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Вовед

Најновиот настан на Modern Warfare 3, Cryptid Bootcamp, нуди неколку награди за завршување на специфични предизвици за игра во мултиплеер или Modern Warfare Zombies.

Отклучете ги наградите со криптидна тема во настанот Cryptid Bootcamp на MW3

Што е криптид?

Според Речникот на Кембриџ, криптидот е суштество кое се наоѓа во приказните и за кое некои луѓе веруваат дека постои или велат дека го виделе, но никогаш не било докажано дека постои. Примери на криптиди ги вклучуваат чудовиштето од Лох Нес и Бигфут.

Награди

Сите награди во настанот Cryptid Bootcamp се поврзани со криптиди. Последната награда за мајсторство е нов план за Sidewinder. Играчите можат да го сомелат двонеделниот настан за да ги отклучат сите девет можни ставки.

Предизвици и награди

Мултиплеер MW3

 • Земете 20 оператори Убива со фрлање ножеви
  • Награда: Налепница со оружје Cernunnos
 • Добијте 50 One Shot One Kill убивања од оператор со снајпер
  • Награда: визит-картичка на Harbingers
 • Добијте 50 убиства од оператори со опремениот резервен дел за конверзија на пушка Marksman
  • Награда: Пророчки шарм на Squish
 • Добијте двајца оператори убиваат со пушка или навалица во еден живот 15 пати
  • Награда: визит-картичка која е скршена
 • Добијте 75 убиства на оператори со потиснувач опремен додека го користите Ghost T/V Camo Perk
  • Награда: амблем „Какви слатки очи имаш“
 • Уништи 20 непријателска опрема или убиства со оружјето Stormender
  • Награда: „Веруваме во тебе“ голема натпис
 • Добијте 20 убиства од навалица од оператори додека сте во чад
  • Награда: амблем „Чудовиште на езерото“
 • Добијте 75 убиства од оператори додека ги користите поволностите за Тајни патики и Blacklight Flashlight
  • Награда: Камо „Гледајќи те“

MW3 зомби

 • Добијте 120 убиства од зомби со фрлање ножеви
  • Награда: Налепница со оружје Cernunnos
 • Добијте 10 специјални критични убиства на зомби со снајперски пушки
  • Награда: визит-картичка на Harbingers
 • Уништи три жетварски орби
  • Награда: Пророчки шарм на Squish
 • Добијте 50 убиства од пеколот со сачмарки
  • Награда: визит-картичка која е скршена
 • Добијте 100 убиства од зомби додека користите Aether Shroud
  • Награда: амблем „Какви слатки очи имаш“
 • Добијте 75 убиства од зомби од Brain Rot
  • Награда: „Веруваме во тебе“ голема натпис
 • Елиминирајте пет цели на Big Bounty со оружјето Mystery Box
  • Награда: амблем „Чудовиште на езерото“
 • Убиј три гадости
  • Награда: Камо „Гледајќи те“
 • Завршете ги сите осум предизвици за наградата Мајсторство

Заклучок

Настанот Cryptid Bootcamp во MW3 им нуди на играчите можност да заработат награди со завршување на конкретни предизвици во режим на мултиплеер или зомби. Со различни предизвици и награди со криптидна тема, играчите можат да се нурнат во настанот и да се стремат да ги отклучат сите девет можни ставки. Без разлика дали се работи за совладување на употребата на фрлање ножеви или соборување моќни зомби, настанот обезбедува возбудливо искуство за играчите. Затоа, подгответе се и подгответе се да се впуштите во предизвикот Cryptid Bootcamp!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести