Вести

February 13, 2024

Отклучете ги возбудливите скинови во Battle Pass во деветтата сезона на Overwatch 2

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Вовед

Пристигна деветтата сезона на Overwatch 2, која со себе носи низа возбудливи ажурирања и нови функции. Од промени во конкурентна игра и способности за херои до преработка на Фарах и прилагодувања на картата на Јункертаун, ова ажурирање ја менува играта.

Отклучете ги возбудливите скинови во Battle Pass во деветтата сезона на Overwatch 2

Скинови за битка пас

Еден од најважните моменти на деветтата сезона е борбениот пас, кој им нуди на играчите можност да се израмнат и да отклучат ексклузивни скинови. Достапни се вкупно девет скинови, секоја со свој уникатен дизајн и опции за прилагодување.

 • Кожата на Moira's Mythic Spirit Caller е крајната награда, достапна на ниво 80.
 • Други херои вклучени во борбениот премин се Soldier: 76, Illari, Bastion, Torbjörn, Mei, Roadhog, Winston и Widowmaker.

Истакнати кожи

Додека Моира го зазема централното место со нејзината митска кожа, другите скинови во битката се подеднакво импресивни:

 • Shadowchild Illari (ниво 1) прикажува впечатлива комбинација на светлина и сенка.
 • Рамен Бастион (ниво 10) е прекрасен и апетитен пресврт на дизајнот на херојот.
 • Ужасот на пипалата Торбјорн (ниво 20) е навистина застрашувачки, со своите морничави пипала.
 • Проколнатиот гледач Меи (ниво 30) зрачи со аура на мистицизам и предвидливост.
 • Horror Hog Roadhog (ниво 40) е застрашувачки како и секогаш, со навистина застрашувачки изглед.
 • Рингмајсторот Винстон (ниво 50) ги поканува играчите во неговиот изопачен циркус, ветувајќи возбудливо искуство.
 • Endless Sight Widowmaker (ниво 60) гарантира дека никој не може да избега од нејзиниот буден поглед.
 • Spirit Caller Moira (ниво 70) е неверојатна митска кожа што ја прикажува поврзаноста на херојот со духовното царство.
 • Beholder Sigma (ниво 80, Mythic) е морничава и загадочна кожа што ќе ви испрати морници на 'рбетот.

Заклучок

Битката за деветтата сезона на Overwatch 2 нуди широк спектар на возбудливи скинови за играчите да ги отклучат и уживаат. Без разлика дали сте обожавател на Моира или претпочитате други херои, има по нешто за секого. Не пропуштајте ја шансата да се израмните и да ја покажете вашата омилена нова кожа во играта!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести