Вести

February 14, 2024

Останете информирани: Статус и ажурирања на серверот од последната епоха

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Last Epoch, популарната онлајн игра, треба да го напушти ран пристап и целосно да започне на 21 февруари. Додека играта се подготвува за целосно објавување, ќе има планирано одржување и потенцијален прекин на серверот. Ако сакате да останете ажурирани за статусот на серверот и да пријавувате какви било проблеми, еве што треба да знаете.

Останете информирани: Статус и ажурирања на серверот од последната епоха

Планирано прекинување на серверот

Пред целосното лансирање на 21 февруари, Last Epoch ќе доживее планирано прекинување на серверот на 14 февруари од 8 до 10 часот по CT. Во ова време, играта нема да биде достапна. Меѓутоа, штом ќе заврши планираниот период, верзијата за ран пристап на играта ќе се врати.

Ажурирања за статусот на серверот

За да го проверите статусот на серверите на последната епоха, најдобар начин е да користите платформи за социјални медиуми. Можете да ја следите официјалната сметка на X (поранешен Twitter) или да се придружите на официјалниот канал на Discord за да ги добивате најновите ажурирања. Програмерите ќе ги објават сите планирани времиња за одржување преку овие платформи. Ако има какви било проблеми кои предизвикуваат паѓање на серверите, овие платформи ќе бидат првото место каде што ќе се разговара за проблемите. Ова значи дека можете брзо да го дознаете статусот на серверот.

Известување за проблеми со серверот

Ако наидете на какви било проблеми со серверот Last Epoch, гореспоменатите платформи за социјални медиуми се исто така најдобриот начин да ги пријавите проблемите и да побарате поддршка. Ако имате проблеми, но заедницата не известува за проблеми, веројатно е дека проблемот е на ваш крај. Погрижете се да ги проверите вашите сопствени врски и поставки пред да пријавите.

Останете информирани за статусот на серверот Last Epoch и уживајте во непречено искуство со игри!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести