Вести

February 14, 2024

Ослободете ја моќта на JAK Limb Ripper во Call of Duty: Modern Warfare 3 и Warzone

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Вовед

Call of Duty воведе нов резервен дел во Modern Warfare 3 и Warzone наречен JAK Limb Ripper. Овој возбудлив додаток е инспириран од иконското оружје Lancer на Gears of War, дозволувајќи им на играчите да претворат неколку пиштоли во машина за убивање опремена со моторна пила.

Ослободете ја моќта на JAK Limb Ripper во Call of Duty: Modern Warfare 3 и Warzone

JAK Limb Ripper: Оружје што ја менува играта

JAK Limb Ripper е моторна пила под цевка која им овозможува на играчите способност да вршат брзи и лесни убиства од навалица. Без разлика дали се работи за пресекување низ непријателите во блиска борба или косење на орди на немртовци во режимот MW3 Zombies, ова моќно оружје сигурно ќе остави трајно влијание.

Како да се добие JAK Limb Ripper

За да го отклучат JAK Limb Ripper, играчите мора да завршат пет неделни предизвици во втората сезона, втората недела од CoD: MW3. Овие предизвици може да се завршат во кој било од трите режими на играта: мултиплеер, MW3 Zombies или Warzone. Ова им овозможува на играчите да го изберат својот претпочитан тип на игра и да напредуваат кон отклучување на новото оружје.

Предизвици во втората недела

Еве ги предизвиците за втората недела од втората сезона во MW3 и Warzone:

MW3 мултиплеер

 • Добијте 30 убиства на оператори со алтернативна муниција опремена со препорачано оружје
 • Добијте 10 убиства од оператори со кундак од препорачаното оружје
 • Добијте 10 убиства на операторот Point Blank со препорачано оружје
 • Добијте три убиства од навалица од оператори во животот три пати
 • Добијте 20 убиства на оператори со смртоносен додаток под цевката опремен со препорачано оружје
 • Добијте 15 убиства на оператори со фрлање ножеви
 • Изведете 10 завршни потези на непријателските оператори

MW3 зомби

 • Добијте 50 убиства со препорачано оружје за меле додека е активна Frenzied Guard
 • Добијте 500 критични убиства со препорачано оружје
 • Добијте 250 убиства со препорачано оружје со оштетување од пожар
 • Добијте 10 убиства без да бидете погодени 20 пати со препорачано оружје за мелење
 • Добијте 10 убиства на зомби со нож за фрлање
 • Добијте 150 убиства со препорачано оружје додека имате активни најмалку четири поволности
 • Добијте едно убиство со мега одвратност со препорачано оружје

Воена зона

 • [Содржината за предизвиците на Warzone оди овде]
About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести