Вести

February 13, 2024

Ослободете ја моќта на Писака: митска личност во Persona 3 Reload

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Вовед

Persona 3 Reload ги запознава играчите со фасцинантна низа митски суштества, кои се движат од стравопочит до застрашувачки. Во оваа статија ќе навлеземе во едно такво суштество кое ја отелотворува суштината на самата смрт: Писака. Црпејќи инспирација од демони кои јадат месо пронајдени во хинду и будистичките митологии, Писака е застрашувачко присуство во играта.

Ослободете ја моќта на Писака: митска личност во Persona 3 Reload

Стекнување на Писака

Pisaca е Персона од рана игра која станува достапна штом ќе го достигнете нивото 15 во Персона 3 Reload. Припаѓа на Death Arcana и може да се спои дури и пред да се отклучи соодветната социјална врска. Иако спојувањето на Писака можеби нема да даде значајно искуство со бонус за социјална врска, сепак е вреден додаток на вашиот арсенал.

Моќ и ограничувања

Како Персона од рана игра, Pisaca релативно брзо го достигнува своето максимално ниво од 20. За разлика од Special Fusions, Pisaca може да се купи преку Dyad Fusion. Постојат неколку фузија комбинации кои можат да дадат Писака, но ние составивме листа на пет најлесни комбинации:

  1. Орфеј (Будала, прво ниво) и Валкирија (Сила, ниво 10)
  2. Пикси (Љубовници, второ ниво) и Ниги Митама (Темперанс, ниво 12)
  3. Форнеус (Император, седмо ниво) и Инугами (Обесен, ниво 10)
  4. Свилен (Љубовници, петто ниво) и Неко Шогун (Ѕвезда, ниво 17)
  5. Слајм (Гудала, ниво 12) и Ракшаса (Сила, ниво 15)

Изберете која било од овие комбинации врз основа на достапноста на Персоните во вашиот компендиум на Persona.

Заклучок

Persona 3 Reload им нуди на играчите можност да ја искористат моќта на Писака, митско суштество натопено во љубовта на смртта. Следејќи ги препорачаните комбинации на фузија, можете да ја додадете оваа застрашувачка Персона во вашиот арсенал. Прегрнете ја темнината и ослободете го теророт на Писака во вашите битки.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести