Вести

February 12, 2024

Ослободете ја вашата креативност со бесконечно занает - врвна загатка игра со песок базирана на логика

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Вовед

Infinite Craft е бесплатна игра загатки со песок базирана на логика која ги предизвикува играчите да создадат сè и сè користејќи основни почетни елементи. Создадена од развивачот на игри Нил Агарвал, оваа игра се здобива со популарност меѓу стримерите и гејмерите.

Ослободете ја вашата креативност со бесконечно занает - врвна загатка игра со песок базирана на логика

Како да играш

За да играте Infinite Craft, едноставно посетете ја страницата Infinite Craft на веб-страницата neal.fun. Играта може да се игра директно во вашиот прелистувач.

Почетни елементи

На почетокот на играта, на играчите им се дадени четири основни елементи: вода, оган, ветер и земја. Овие елементи може да се комбинираат со влечење од менито во областа за играње. На пример, со комбинирање на вода и оган се создава пареа, додека со комбинирање на Земјата и водата се создава Растение.

Создавање нови елементи

Целта на играта е постојано да се комбинираат елементи и предмети за да се создадат нови. Со експериментирање со различни комбинации, играчите можат да отклучат широк спектар на предмети и предмети. Играта ја наградува креативноста, па затоа постојат повеќе методи за креирање конкретни ставки.

Комбинирање на истата ставка

Играчите исто така можат да создаваат нови ставки со комбинирање на истата ставка со себе. На пример, комбинирањето на два елементи на Земјата создава планина, а комбинирањето на две планини создава планински венец. Ретко е да се најдат случаи каде што две ставки не можат да се комбинираат.

Ресетирање на играта

Ако играчите сакаат да се натпреваруваат со пријателите или прво да стигнат до одредена ставка или елемент, тие можат да ја ресетираат играта со кликнување на копчето Ресетирање во долниот лев агол. Иконата за метла на долниот десен агол може да се користи за да се исчисти просторот за играње без да се бришат веќе направените ставки. Како што расте списокот на изработени ставки, играчите можат да ја користат функцијата за пребарување за да најдат одредени ставки.

Заклучок

Infinite Craft нуди бескрајно искуство во изработката што ја поттикнува креативноста и решавањето проблеми. Без разлика дали сте обичен гејмер или посветен стример, оваа игра со загатки со песок заснована на логика обезбедува часови забава. Посетете ја веб-локацијата neal.fun и започнете со изработка уште денес!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести