Вести

February 12, 2024

Ослободете ги разорните напади со руната Shadowflame во класичната сезона на откривање на World of Warcraft

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Во втората фаза од World of Warcraft Classic Season of Discovery, Warlocks добија пристап до нова и моќна руна наречена Shadowflame. Оваа руна, заедно со другите оштетени руни, ги направи Warlocks уште пострашни.

Ослободете ги разорните напади со руната Shadowflame во класичната сезона на откривање на World of Warcraft

Добивање на руната Shadowflame

За да ја добијат руната Shadowflame, Warlocks мора да отпатуваат до клисурата Shadowbreak во југоисточниот дел на Desolace. Таму ќе најдат Олтар со кој треба да комуницираат. За да го активирате Олтар, Warlocks мора да ја фрли магијата Shadow Ward врз него. Сепак, важно е да се забележи дека Олтар ќе ја исцеди штетата од сенка од Warlock додека тие ја канализираат магијата. Кршењето на Одделот во сенка или заздравувањето за време на интеракцијата ќе го прекине ритуалот.

Препорачливо е Warlocks да донесе забава со себе, бидејќи олтарот го чуваат толпи на високо ниво. Откако ќе заврши магијата за канализирање, ќе се појави елитен демон од ниво 38 по име Заводничка Цејна. Warlocks мора да го поразат овој демон и да го ограбат неговото тело за да ја добијат руната Shadowflame.

Моќта на Shadowflame

Shadowflame е инстант фрлен Warlock Rune што ослободува конус од оштетување на Shadow и Fire пред Warlock. Оваа руна, во комбинација со моќното оштетување на домашните миленици и магии за оштетување со текот на времето (DoT), дополнително ги подобрува рафалното оштетување на Warlock и способностите за областа на ефектот.

Warlocks, кои имаат ограничени борбени опции со краток дострел, можат да го користат Shadowflame за ефективно да се справат со непријателите кои се премногу блиску. Служи како вредна алатка за одржување на растојание и правење значителна штета.

Со додавањето на руната Shadowflame, Warlocks во класичната сезона на откривање на World of Warcraft станаа уште позастрашувачки. Совладувањето на оваа руна ќе им овозможи на Warlocks да ослободат разорни напади и да доминираат со своите непријатели.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести