Вести

February 15, 2024

Освојте ја предизвикувачката борба со шефот со Бахамут Верса во Гранблу Фантазија: Релинк

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Вовед

Granblue Fantasy: Relink прикажува интензивна борба со шефови со Бахамут Верса, последниот шеф на главната приказна. Оваа средба може да биде предизвик, но со правилни стратегии и подготовки, можете да излезете како победници. Еве неколку совети и совети кои ќе ви помогнат да го победите Бахамут Верса и да ја завршите Granblue Fantasy: Relink.

Освојте ја предизвикувачката борба со шефот со Бахамут Верса во Гранблу Фантазија: Релинк

Партиски состав

Иако не постои дефинитивен партиски состав за борбата Бахамут Верса, важно е да се донесе избалансиран тим кој може да направи штета, да заздрави и да обезбеди поддршка. Главниот лик Gran/Djeeta е задолжителен за борбата и може да се истакне и како дилер на штета и како исцелител/поддршка. Ликовите како Каљостро, Зета, Шарлота и Ланселот се исто така одлични избори за нивните уникатни способности и резултатот на оштетување.

Gear и Sigils

Опремувањето на вашиот тим со најсилното оружје на располагање и соодветните Sigils е од клучно значење за успехот. Додека најдобрите Sigils се стекнуваат во пост-играта, сепак можете да го подобрите вашиот инвентар со завршување на странични барања и надградба на Sigils што веќе ги имате. Размислете за користење Sigils кои ги зајакнуваат нападите на врската, Skybound Arts и рафалите со синџири, ја подобруваат заштитата, ја зголемуваат брзината на полнење на вашиот мерач Skybound Art, обезбедуваат способности за преживување како Guts, регенерирање здравје со текот на времето, продолжување на непобедливоста по совршено избегнување, зајакнување на одбраната врз основа на слабо здравје, закрепнете го здравјето врз основа на нанесената штета и скратете ги разладувањата на вештините.

Израмнување и мајстории

Уверете се дека вашата партија е соодветно израмнета пред да се соочите со Бахамут Верса. Додека Бахамут Верса е на ниво 50, доволно е да се биде во средината на 40-тите. Дополнително, инвестирајте во мајсториите на вашата забава со MSP за да ги отклучите статистичките љубители и способности како Perfect Guard и Perfect Dodge, кои даваат привремена непобедливост.

Стратегија за борба против шефот

Борбата со шефови со Бахамут Верса се состои од три фази. Во првата фаза, фокусирајте се на нанесување штета, нанесување дебафирање и избегнување напади од долг дострел. Бидете подготвени за моќните напади на Бахамут Верса како ласерскиот зрак и Пеколот одблесокот, и брзо оживејте ги соиграчите доколку бидат исфрлени. Во втората фаза, обрнете внимание на Ид, кој се појавува покрај Верса. Користете лесни напади и префрлете се помеѓу одбранбени и офанзивни стратегии. Во последната фаза, нападнете ги виолетовите кристали кои се формираат околу Ид и продолжете да се борите со Бахамут Верса. Останете смирени и играјте безбедно за да го надминете овој последен дел од битката.

Награди

Со поразување на Бахамут Верса, ќе ги заработите крајните кредити и ќе го отклучите поглавјето по играта со дополнителни потраги. Ќе добиете и поени за мајсторство, цврстина кристали и погрешна призма за надградба на Sigils.

Со овие совети и стратегии, можете да ја победите предизвикувачката борба со шефовите со Бахамут Верса и да ја комплетирате Granblue Fantasy: Relink. Со среќа!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести