Вести

February 15, 2024

Оптимизирање на вашата забава во Granblue Fantasy: Relink - Избор на најдобри ликови за успех

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Во играта Granblue Fantasy: Relink, оптимизирањето на вашата забава е клучно за успехот. Со повеќе од дузина ликови што можат да се отклучат, наоѓањето на вистинското вклопување бара внимателно разгледување. Пред да одлучите кој да се израмни, важно е да ја процените корисноста на секој лик.

Оптимизирање на вашата забава во Granblue Fantasy: Relink - Избор на најдобри ликови за успех

Избор на вашата партија

При изборот на вашата забава во Granblue Fantasy: Relink, треба да се земат предвид неколку фактори. Можете да ја засновате вашата одлука на дизајнот на ликот или преференциите од другите игри во франшизата. Без оглед на вашата цел, фокусот секогаш треба да биде на тоа како ликовите работат заедно во вашата постава од четири лица.

Најдобрите ликови

Додека секој лик во Granblue Fantasy: Relink може да биде остварлив ако е изграден правилно или ако уживате во нивната игра, некои ликови се издвојуваат по нивните силни страни и разновидност. Еве ги главните ликови во играта:

1. Шарлота

Шарлота е независен лик кој се истакнува во нанесувањето тешка штета додека одржува робусна одбрана. Нејзината непобедлива вештина ја прави неранлива значително време, овозможувајќи и да ги издржи нападите на шефот. Со Sword of Lumiel, таа испорачува импресивно оштетување без поместување и може да ја намали одбраната на непријателите користејќи Shining Onslaught. Königsschild ја намалува штетата што ја зема од непријателите, зголемувајќи го нејзиниот опстанок во битките.

2. Каљостро

Каљостро се смета за најдобар поддржувач во играта. Нејзината вештина за фантазмагорија обезбедува љубител на тимот за напад, одбрана и критична стапка, без оглед на позициите на членовите на партијата. Дополнително, таа може да го намали нападот на непријателите, да ги соблече нивните љубители и да ги лекува и оживува сојузниците. Нејзините уникатни способности ја прават подобрена верзија на Гран и Џеета.

3. Персивал

Персивал е тенден лик од ДПС кој се истакнува во обезбедувањето поддршка за партијата. Неговата вештина за дебафирање, X-Seele, им нанесува Petrify на непријателите и ја намалува нивната одбрана, што ги прави поранливи на оштетување. Неговата вештина за љубител, Flammenmarsch, го подобрува нападот и одбраната на целата партија, зголемувајќи го целокупното оштетување и одбраната. Со правилна конструкција и вешто комбинирано извршување, Персивал може да нанесе огромна штета, што го прави вреден за содржината на крајот на играта.

4. Гран и Џета

Gran и Djeeta нудат неверојатна разновидност. Тие можат да бидат обликувани во одлични исцелители и потпорни знаци или моќни DPS со оштетување на елементот од ветрот. Нивниот широк опсег на вештини им овозможува да исполнуваат повеќе улоги во забавата.

5. Ване

Вејн е познат по тоа што е тенден лик од ДПС и е еден од најдобрите во таа улога. Неговата биволска способност, Рампарт, создава привремен меур за непобедливост што ги штити сите сојузници во него од непријателски оштетувања и ефекти. Оваа уникатна способност му овозможува на тимот да ја заобиколи механиката во тешки фази на шефови.

6. Ланселот

Ланселот е лик кој се истакнува во избегнувањето на непријателските напади и контролирањето на текот на битката. Неговите вештини како Blade Impulse и Southern Cross комбо лесно, овозможувајќи брзи и моќни напади. Неговиот самобендисан, Блауер Долч, го зголемува неговиот резултат на штета.

7. Јо

Ио е ран лик со разновидни вештини кои може да се користат и за навреда и за поддршка. Со користење на ниски магии за ладење како замрзнување или пожар, Io може да предизвика штета и да шири дебафирања додека создава моќни бранови на светлина.

Заклучок

Во Granblue Fantasy: Relink, оптимизирањето на вашата забава е од суштинско значење за успехот. Размислете за силните страни и способностите на секој лик и како тие работат заедно во вашата постава. Експериментирајте со различни комбинации и пронајдете најдобро одговара за вашиот стил на игра. Запомнете, иако овие ликови се издвојуваат по своите силни страни, важно е да играте според вашите сопствени сили и преференции.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести