Вести

February 15, 2024

Оптимизирајте ја колекцијата златни значки во Granblue Fantasy: Relink

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Ако сакате да соберете златни значки и билети на Далија во Granblue Fantasy: Relink, еве го најдобриот начин да го направите тоа.

Оптимизирајте ја колекцијата златни значки во Granblue Fantasy: Relink

Собирање билети за златни значки

За да добиете златни значки Далија во Granblue Fantasy: Relink, мора да потрошите билети за златни значки во онлајн брзи потраги. Секој билет ви гарантира една златна значка Далија, но вие сте ограничени на користење три билети по потрага. Ако имате повеќе билети, треба да играте дополнителни рунди Quick Quest за да заработите повеќе значки. Тоа значи дека вашиот прв чекор е да ги соберете билетите, а потоа можете да ги користите за да ги добиете беџовите во Quick Quest.

Еве ги сите начини да добиете билети за златна значка:

  • Заработете ги како први јасни награди од различни потраги на Boss.
  • Побарајте по еден билет дневно преку бонус за пријавување во менито Quick Quest.
  • Завршете три Брзи потраги за да побарате дополнителен билет од функцијата Play Bonus во менито Quick Quest.

Земјоделски златни Далија значки

Ако вашата цел е да одгледувате златни значки на Далија, вашата најдобра стратегија е постојано да играте Брзи потраги за билети за златни значки. Иако треба да играте онлајн за да ги користите Билетите за значки, сепак можете да заработите билети со играње офлајн Брзи потраги преку бонусот за Play, под претпоставка дека вашата забава со вештачка интелигенција е подготвена за предизвикот. Сепак, играта ве сведува на нивото на потрагата, спречувајќи ве брзо да ги победите потрагите со помала тежина како што можете кога ги избирате директно од бројачот. Лично, сметам дека онлајн играњето е поефикасно бидејќи дури и играчите на ниско ниво имаат тенденција да имаат подобри перформанси од вештачката интелигенција, па затоа препорачувам да се фокусирате на онлајн Брзите потраги за земјоделство.

Запомнете, златните значки на Далија се ретки и тешки за собирање, но следејќи ги овие стратегии, можете да ги зголемите вашите шанси да ги добиете и да ги тргувате за вредни предмети во Knickknack Shack на Siero.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести