Вести

November 26, 2023

Оптимизирајте ја вашата VALORANT игра со смешни вкрстувања

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

VALORANT ви овозможува да ги приспособите вашите вкрстени точки за да додадете уникатен допир на вашата игра. Во оваа статија ќе ви ги доставиме шифрите за некои смешни VALORANT crosshairs кои можете да ги опремите.

Оптимизирајте ја вашата VALORANT игра со смешни вкрстувања

Како да ги промените VALORANT crosshairs

За да ги промените вашите вкрстени точки во VALORANT, следете ги овие чекори:

 1. Одете до екранот за поставки на VALORANT.
 2. Кликнете на табулаторот „Crosshair“.
 3. Изберете „Crosshair Profile“ за претходно да зачувате серија вкрстувања.
 4. Отворете нов профил и залепете го кодот наведен подолу.
 5. Зачувајте го профилот.

Можете исто така да зачувате повеќе вкрстувања и да се префрлате помеѓу нив кога сакате. Се препорачува да поставите неколку смешни вкрстувања и да го зачувате остатокот за сериозна игра.

Смешни VALORANT Crosshairs Codes

Еве некои од најдобрите кодови за смешни VALORANT вкрстување:

 • Pokeball Crosshair
 • Рејна Флеш Кросшар
 • Nerd Glasses Crosshair
 • Flappy Bird Crosshair
 • Крос за лице без емоции
 • Minecraft на градите вкрстување
 • Четири вкрстени крстосници
 • PP Crosshair
 • Железна крстосница
 • Кити Кросшар
 • Сакура Кросшар
 • Трол крстосница

Едноставно копирајте ги и залепете ги овие кодови во вашата игра за да го видите крајниот резултат. Можете исто така да ги уредувате боите и димензиите по ваш вкус.

Како да направите свои смешни VALORANT crosshairs

Ако не сте задоволни со дадените шаблони, можете да креирате ваши смешни VALORANT вкрстувања. Експериментирајте со различните достапни елементи и видете што можете да смислите. Можеби ќе потрае некое време, но со малку работа, ќе имате сет на вкрстени точки што можете да ги споделите со вашите пријатели.

Не заборавајте да се забавувате и да уживате во уникатните вкрстувања во VALORANT!

Останете со Esports.net за повеќе ВАЛОРАНТНИ вести.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Втората половина од сезоната ALGS 2024: длабоко нурнување во феноменот на еспортот
2024-06-02

Втората половина од сезоната ALGS 2024: длабоко нурнување во феноменот на еспортот

Вести