Вести

February 16, 2024

Оптимизирајте ја вашата стратегија за грабеж за да добиете торзиона пружина во черепот и коските

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Вовед

Torsion Spring е егзотичен материјал потребен за изработка на предмети од доцните игри во Skull and Bones, како што е бродот Brigantine. Иако можеби сте ја добиле од завршувањето на мисијата на приказната, стекнувањето на останатото зависи од вас.

Оптимизирајте ја вашата стратегија за грабеж за да добиете торзиона пружина во черепот и коските

Локација на Торсион пролет

Torsion Spring може да се добие со ограбување на тврдините Compagnie и населено место во главниот град на Compagnie лоцирано околу Црвениот остров и брегот на Африка. Важно е да се забележи дека Torsion Spring само паѓа од последната кеш меморија, така што мора целосно да ја ограбувате локацијата.

Еве ги специфичните локации каде што може да се најде Торсион пролет:

  • Форт-ду-Бут (Ранг 7): Се наоѓа јужно од Ловокрадскиот кеш на брегот на Африка
  • Гранд-Форт (Ранг 12): Се наоѓа на самиот југ на брегот на Африка
  • Форт ду Лис (Ранг 10): Се наоѓа југоисточно од Сен-Ана
  • Ла Бастид (Ранг 13): Се наоѓа источно од Сен-Ана

Избор на најдобра локација

Од овие опции, Форт-ду-Бут е препорачаниот избор поради неговиот понизок ранг. Сепак, не ја потценувајте силата на камената тврдина, дури и на ранг 7.

Грабеж на тврдина

Ограбувањето на тврдина е попредизвиклива задача во споредба со населените места, бидејќи тврдините се посилни и имаат повеќе засилувања. Еве неколку совети за успешно ограбување тврдина:

  1. Уништете ги кулите на тврдината и потопете ги бродовите за да ја ослабнете одбраната.
  2. Користете минофрлач за да нанесете првична штета на флотата што се приближува, а потоа користете друго оружје за да се вклучите во борба.
  3. Бидете подготвени за директна борба, бидејќи зоната на грабеж е ограничена.
  4. Повикајте помош од пријателите и пиратите во близина за да ги зголемите вашите шанси за успех.

Важно е да се напомене дека ако се обидете сами да ограбите тврдина и умрете, процесот на грабеж ќе престане. Ќе треба да почекате локацијата да се опорави и да започнете од почеток.

Заклучок

Добивањето на торзиона пружина во черепот и коските бара стратешко ограбување на тврдините Компањи и капитална населба Компањ. Изберете соодветна локација, соберете сојузници и бидете подготвени за предизвикувачка битка. Со среќа!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести