Вести

February 13, 2024

Оптимизирајте ја вашата огнена моќ за опстанок во Helldivers 2

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Во Helldivers 2, комуникацијата е клучна, но инвестирањето во огнена моќ може многу да ги зголеми вашите шанси за преживување. Како што напредувате низ нивоата на тежина на играта, ќе ја забележите потребата од помоќни оружја за борба против оклопните непријатели и пунктови. Без разлика дали играте соло или со тим, од суштинско значење е купувањето ново оружје користејќи го менито „Аквизиции“.

Оптимизирајте ја вашата огнена моќ за опстанок во Helldivers 2

Примарни оружја

С ниво

 • SG-225 Прекинувач
  • Позитивни: Голем дострел, лесен за користење со голема мобилност, неверојатно брза стапка на отпуштање со истрели со голема моќност
  • Конс: нема
 • Г-12 Висок експлозив
  • Позитивни: Совршен за уништување Автоматски Фабрикатори и нанесување голема штета на оклопните непријатели
  • Конс: потребно е некое време да експлодира, што го отежнува временските фрлања

Ниво

 • R-63 Diligence
  • Позитивни: Најдобро се користи во режимот на прво лице за многу прецизни снимки, мало одвратување, брза стапка на пукање
  • Конс: Мора да се користи во режим на прво лице за да биде ефективен
 • ПЛАС-1 Пожар
  • Позитивни: Високо прецизно оружје без одвраќање, одлична мобилност, лесно за користење во режим на трето лице
  • Недостатоци: мал капацитет на списанието, бара повеќекратни магии за да се соборат оклопните непријатели
 • Влијание на Г-16
  • Позитивни: Голема штета, неверојатно брзо време на осигурувачот, одлично за расчистување на орди
  • Конс: Голем радиус на влијание, ставајќи се себеси во ризик

Б Ниво

 • R-63CS Diligence Counter Sniper
  • Позитивни: Голема прецизност и оштетување, овозможува лесни удари со глава и таргетирање на слаба точка
  • Конс: Мора да се користи во режим на прво лице за да биде ефикасен, а не толку ефикасен во убивањето како другите оружја
 • SG-225IE прекинувач Запалив
  • Позитивни: Голем капацитет на муниција со висока стапка на оган, убива непријатели од ниско ниво и запалува други
  • Конс: Ограничен опсег, тешко е да се види дали непријателот е убиен поради визуелен неред
 • SG-225SP Breaker Spray&Pray
  • Позитивни: Помало ширење на куршуми, поголема прецизност
  • Конс: мала оптика, помал опсег од Breaker
 • AR-23P ослободителен пенетратор
  • Позитивни: Лесна шема за одвраќање за контрола, убава оптика за зголемена прецизност
  • Конс: не нанесува голема штета доволно брзо против оклопните непријатели, се однесува повеќе како SMG
 • SG-8 Punisher
  • Позитивни: Пристоен дострел, одлично стартно оружје при лесни до средни операции
  • Недостатоци: дејство на завртки, побавна стапка на пожар
 • MP-98 Витез
  • Позитивни: Голем капацитет на муниција
  • Недостатоци: висок отпор
 • П-4 сенатор
  • Позитивни: одлична мобилност, зачувува муниција
  • Конс: бара висока точност за да се собори еден непријател, може да биде помоќен
 • SG-8S Slugger
  • Позитивни: Добар опсег, пристојна стапка на пожар
  • Конс: нема добри способности за убивање

С ниво

 • Тегла-5 Доминатор
  • Позитивни: Високо прецизно
  • Конс: бавна стапка на пожар и мобилност, мал капацитет на списанието
 • AR-23 Liberator
  • Позитивни: Високо прецизно оружје, може да убие оклопни непријатели во едно списание, добра мобилност
  • Конс: Куршумите брзо се трошат
 • SMG-37 Defender
  • Позитивни: Брза подвижност, лесна за употреба шема за одвраќање
  • Конс: Побавно повторно вчитување од другите оружја
 • Г-10 Запалив
  • Позитивни: Нуди отчукувачка штета против непријателите со ниски нивоа
  • Конс: Повеќе ситуациона, конкретно против фракцијата Терминид
 • LAS-5 Scythe
  • Позитивни: долготрајно светло, предизвикува штета со текот на времето
  • Конс: бара од вас трајно да ги следите непријателите, се фокусира на еден непријател во исто време
 • Експлозив за ослободување AR-23E
  • Позитивни: Истрели со висока прецизност кои нанесуваат добра штета против непријателите
  • Конс: Повеќе ситуациони, цврсти контроли со намалена подвижност, бавна стапка на палење
 • Г-6 Фраг
  • Позитивни: Корисно против расчистување на непријателите со ниски нивоа што се блиску до вас
  • Конс: не прави многу против непријателите со високи нивоа или цели на мисијата за елиминација
 • П-2 Миротворец
  • Позитивни: Лесно може да ги отстрани непријателите со ниски нивоа во неколку куршуми
  • Конс: Пристојна штета им нанесува само на непријателите од пониско ниво, мал капацитет на списанија

Д Ниво

 • Г-3 чад
  • Позитивни: Добро за заслепување на далечни непријатели со голема моќ
  • Конс: Постојат подобри стратегии за ова
 • П-19 Откупител
  • Позитивни: Одлично во расчистување на непријателите со ниски нивоа кои се премногу блиску, одлична мобилност
  • Недостатоци: Смешно висок шаблон за одвраќање, високата стапка на оган јаде еден тон муниција

Оружје за поддршка

Оружјата за поддршка, исто така познати како Stratagems, обезбедуваат дополнителна огнена моќ во Helldivers 2. Овие оружја се поделени на нивоа врз основа на нивната огнена моќ, леснотија на користење и мобилност. Тие може да се добијат преку случаен плен или да се купат во Управата за бродови.

Запомнете, комуникацијата е клучна во Helldivers 2, но имањето соодветна огнена моќ може многу да ги зголеми вашите шанси за преживување. Изберете го вашето оружје мудро и работете заедно со вашиот тим за да ги надминете предизвиците што претстојат.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести