Вести

February 16, 2024

Оптимизирајте ја вашата игра со поставките за Counter-Strike 2 на ZywOo и достигнувањата во кариерата

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Вовед

Mathieu "ZywOo" Herbaut, 23-годишен француски AWPer, се етаблира како сила со која треба да се смета во сцената Counter-Strike. Со низа победи и признанија, ZywOo не покажува знаци на забавување. Ако сакате да ја подобрите вашата игра, можеби ќе сакате да размислите да ги испробате неговите поставки.

Оптимизирајте ја вашата игра со поставките за Counter-Strike 2 на ZywOo и достигнувањата во кариерата

Поставките на ZywOo во Counter-Strike 2

ZywOo и неговите соиграчи од Vitality моментално се фокусирани на совладување на Counter-Strike 2. Ако сте љубопитни за поставките на ZywOo или сакате сами да ги испробате, не барајте понатаму. Еве ги сите познати поставки на ZywOo во CS2, вклучувајќи видео, глувче, вкрстување и поставки за модел на преглед.

Поставки за глувчето

 • DPI: 400
 • Чувствителност: 2
 • eDPI: 800
 • Чувствителност на зумирање: 1
 • Стапка на гласање: 1000 Hz
 • Чувствителност на Windows: 6

Видео поставки

 • Резолуција: 1280×960
 • Сооднос: 4:3
 • Режим на скалирање: истегнато
 • Осветленост: 110%
 • Режим на прикажување: цел екран
 • Зголемете го контрастот на играчот: овозможено
 • Почекајте вертикална синхронизација: оневозможено
 • Режим за заштита од повеќекратно земање примероци: 4x MSAA
 • Глобален квалитет на сенка: висок
 • Детали за модел/текстура: високо
 • Режим на филтрирање на текстура: анизотропно 4x
 • Детали за засенчување: Високо
 • Детали за честички: Ниско
 • Амбиентална оклузија: средна
 • Висок динамички опсег: квалитет
 • Супер резолуција FidelityFX: оневозможено (највисок квалитет)
 • Ниска латентност на NVIDIA Reflex: овозможено

Поставки за HUD

 • HUD скала: 0,9
 • HUD Боја: Тимска боја

Радарски поставки

 • Радар го центрира играчот: Да
 • Радарот се ротира: Да
 • Вклучете ја формата со табла со резултати: да
 • Радар Хад Големина: 1
 • Зум на радарска карта: 0,7

Поставки за крстосница

Копирајте го и залепете го следниов текст во вашата конзола и притиснете enter за да ги активирате поставките за вкрстување на ZywOo. Еве како да ја отворите конзолата во CS2:

Settings Value
Crosshair Code CSGO-qiqNa-8FZmF-4mnTa-LSGNc-AioUE
Style Classic Static
Thickness One
Follow Recoil No
Dot No
Length 1.5
Gap -2
Outline No
Color Custom Red 255 Green 255 Blue 255 Alpha Yes Alpha Value 255
T Style No
Deployed Weapon Gap No
Sniper Width No

Поставки на Viewmodel

 • модел на поглед_fov 68
 • модел на поглед_офсет_x 2,5
 • модел на поглед_офсет_y 0
 • модел на поглед_офсет_z -1,5
 • модел на поглед_претходно поставени 3

Поставување игри на ZywOo

Спецификации за компјутер

 • Процесор: Intel Core i9-11900K
 • Графичка картичка: NVIDIA GeForce RTX 3080

Поставување глушец, тастатура и монитор

ZywOo го користи следново:

 • Глувче: VAXEE AX OUTSET Безжичен
 • Тастатура: Xtrfy K5 Compact
 • Монитор: ZOWIE XL2546K

Еве ги поставките на мониторот на ZywOo:

 • DyAC: Премиум
 • Црн еквалајзер: 12
 • Вибрација на боја: 20
 • Ниско сино светло: 0
 • Режим на слика: FPS 1
 • Осветленост: 75
 • Контраст: 51
 • Острина: 10
 • Гама: Гама 3
 • Температура на боја: Корисничко дефинирање
 • Црвено: 100
 • Зелена: 100
 • Сина: 100
 • АМА: Премиум

Кариерата на ZywOo

ZywOo нашироко се смета за еден од најталентираните CS играчи во светот. Во јануари 2024 година, тој беше награден за играч на HLTV за 2023 година, со што трет пат ја добива оваа чест заедно со s1mple. ZywOo го предводеше Виталити до победа во BLAST.tv Paris Major во мај 2023 година, каде што беше прогласен и за МВП на настанот. Со бројни златни медали и голем трофеј, ZywOo и Vitality се несомнено еден од најдобрите тимови во актуелната ера.

Заклучок

Ако сакате да ја подигнете вашата игра, поставките и достигнувањата во кариерата на ZywOo служат како инспирација. Без разлика дали ќе изберете да ги прифатите неговите поставки или да ги истражите конфигурациите на други професионални играчи како s1mple, m0NESY или NiKo, проучувањето на стратегиите и техниките на овие легенди на CS несомнено може да го подобри вашето искуство со игри.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести