Вести

February 16, 2024

Оптимизирајте ја вашата игра за CS2 со Pro поставките на m0NESY

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Вовед

Илја „m0NESY“ Осипов е високо талентиран играч во Counter-Strike, познат по своите исклучителни вештини. Иако користењето на неговите поставки нема магично да ви го даде неговиот талент, тие можат да ви помогнат да ја подобрите вашата игра за дополнителни пет проценти, што може да биде поттик што ви треба за да се искачите од рангот на Сребрена.

Оптимизирајте ја вашата игра за CS2 со Pro поставките на m0NESY

Позадина

m0NESY изби на сцената во 2021 година како ѕвезда во подем на Натус Винцере Јуниор. Неговиот импресивен настап го привлече вниманието на G2 Esports, а тој се приклучи на нивниот тим една година подоцна. Оттогаш, m0NESY беше клучен придонесувач за нивниот успех, помагајќи им да обезбедат трофеи на престижни настани како што се IEM Katowice 2023 и IEM Cologne 2023. Неговата иновативна тактика и стил на игра ја револуционизираа играта, покажувајќи го неговиот самоуверен и агресивен пристап.

Поставки за вкрстување на m0NESY

Ако сакате да ги испробате поставките за вкрстување на m0NESY во CS2, еве како можете да ги активирате:

 • Копирајте го и залепете го следниов текст во вашата конзола
 • Притиснете enter за да ги примените поставките за вкрстување на m0NESY

Поставки:

 • Стил: класичен статичен
 • Дебелина: Нула
 • Следете го одбивањето: Не
 • Точка: Не
 • Должина: два
 • Јаз: -3
 • Преглед: Не
 • Боја: жолта (црвена: 255, зелена: 255, сина: 255, алфа: 255)

Поставки на m0NESY во CS2

Освен неговите поставки за вкрстување, m0NESY има и специфични поставки за други аспекти на играта:

 • Резолуција: 1280×960
 • Квалитет на текстура: 4:3
 • Режим на скалирање: истегнато
 • HZ: 240
 • Монитор: Zowie XL2546K

Поставки за глувчето на m0NESY

За да ги реплицирате поставките за глувчето на m0NESY во CS2, користете ги следните вредности:

 • DPI: 400
 • Чувствителност: 2.00 часот
 • eDPI: 800
 • Hz: 2000
 • Чувствителност на зумирање: 1
 • Чувствителност на Windows: 6
 • Глувче: Logitech G PRO X Superlight 2 Black

Поставки за видео на m0NESY

За оптимално визуелно искуство, приспособете ги поставките за видео во CS2 за да одговараат на преференциите на m0NESY:

 • Режим на боја: компјутерски монитор
 • Осветленост: 93 проценти
 • Режим на прикажување: цел екран
 • Зголемете го контрастот на играчот: оневозможено
 • Почекајте вертикална синхронизација: оневозможено
 • Режим за анти-алиасирање на повеќе примероци: 8x MSAA
 • Глобален квалитет на сенка: низок
 • Детали за модел/текстура: Ниско
 • Режим на филтрирање на текстура: Билинеарен
 • Детали за засенчување: Ниско
 • Детали за честички: Ниско
 • Амбиентална оклузија: висока
 • Висок динамички опсег: перформанси
 • Супер резолуција FidelityFX: оневозможено (највисок квалитет)
 • Графичка картичка: MSI GeForce RTX 3080 TI Suprim X
 • Процесор: Intel Core i9-12900K

Заклучок

Пред да ги примените поставките на m0NESY за конкурентна игра, се препорачува да ги тестирате во режимот Deathmatch. Иако овие поставки нема веднаш да ве направат толку вешти како m0NESY, тие можат да ви дадат предност и да ви помогнат да ги подобрите вашите перформанси на бојното поле.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Втората половина од сезоната ALGS 2024: длабоко нурнување во феноменот на еспортот
2024-06-02

Втората половина од сезоната ALGS 2024: длабоко нурнување во феноменот на еспортот

Вести