Вести

February 15, 2024

Оптимизирајте го нивото на пламен за да го проширите и истражувате во Enshrouded

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Вовед

Кога станува збор за проширување на вашата база во Enshrouded и истражување на остатокот од мапата, сè се сведува на нивото на пламен на вашиот лик. Во ова упатство, ќе објасниме како функционираат нивоата на пламен во Enshrouded и ќе дадеме совети како да го зголемите нивото на пламен.

Оптимизирајте го нивото на пламен за да го проширите и истражувате во Enshrouded

Разбирање на нивоата на пламен

Нивоата на пламен во Enshrouded го одредуваат вашиот напредок и пристап до различни области на играта. За да го проверите нивото на пламен, упатете се кон олтарот на пламенот во вашата база и комуницирајте со него. Овде, ќе најдете листа на барања за ресурси што треба да ги исполните за да го израмните вашиот пламен олтар.

Зголемување на нивото на вашиот пламен

За да го зголемите нивото на пламен, треба да ги соберете потребните ресурси и да ги имате сите одеднаш. Овие ресурси може да се најдат низ целиот свет, а некои може да бараат поразување на одредени шефови или посета на одредени локации. Откако ќе ги соберете сите потребни ресурси, посетете го олтарот на пламенот и изберете ја опцијата „Зајакнете го пламенот“.

Достигнување на највисокото ниво на пламен

Кога ќе го достигнете највисокото ниво на пламен во Enshrouded, опцијата за зајакнување на пламенот веќе нема да биде достапна. Ова покажува дека сте го достигнале максималното ниво за вашиот пламен олтар. Меѓутоа, ако наидете на области со Deadly Shroud што ве спречуваат да влезете, тоа значи дека треба да го надградите вашиот Flame Altar на следното ниво. Може да продолжите да ја користите опцијата за надградба на олтарот за да ги проширите базните граници околу вашиот пламен олтар.

Заклучок

Зголемувањето на нивото на пламен е клучно за проширување на базата и истражување на нови локации во Enshrouded. Погрижете се да ги соберете потребните ресурси и да го зајакнете вашиот пламен олтар за да напредувате понатаму во играта. Имајте на ум дека програмерите може да воведат нови надградби и промени, затоа бидете во тек за какви било модификации на системот за ниво на пламен.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести