Вести

February 12, 2024

Оптимизирајте го вашето размножување во Palworld: Како да одгледувате и извеле моќен Буши

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Буши е разновиден партнер во Палворлд, кој се истакнува во борба, разгорување и сеча. Во овој водич, ќе истражиме како да се размножуваме Буши и ќе дадеме неколку корисни совети.

Оптимизирајте го вашето размножување во Palworld: Како да одгледувате и извеле моќен Буши

Буши статистика

 • Тип на елемент: Оган
 • Партнерска вештина: Брендиш Блејд
 • Работна соодветност:
  • Рачна работа Lv. 1
  • Собирање Lv. 1
  • Превоз на Lv. 2
  • Kindling Lv. 2
  • Дрвење Lv. 3
 • Најмоќна вештина за напад: удар со гром (моќ - 120, CT - 40)

Објаснети комбинации за размножување Palworld

Одгледувањето во Палворлд на почетокот може да изгледа контраинтуитивно, но штом ќе ги разберете правилата, станува релативно едноставно. Еве ги клучните точки:

 • Одгледувањето два исти Пал секогаш го дава истото потомство. На пример, одгледувањето два Буши секогаш ќе резултира со Буши.
 • Одгледувањето на две различни другари дава случаен, но конзистентен Пал. Ова значи дека дури и неверојатните комбинации можат да создадат Буши.

Знаејќи ги овие правила, можете да видите дека не мора да ви треба Буши за да одгледувате Буши. Експериментирањето може да доведе до посакуваниот исход, но поефикасно е да се консултирате со список на комбинации за размножување кои произведуваат Буши.

Како да одгледувате буши јајце

Одгледувањето на буши јајце вклучува одредена случајност, но има вообичаени комбинации кои можат да ги зголемат вашите шанси. Еве неколку примери:

 • Најтвинг + Селарај = Буши
 • Нитвинг + Диносом = Буши
 • Nitewing + Broncherry = Буши
 • Томбат + Пенкинг = Буши
 • Томбат + Синамот = Буши
 • Томбат + Гринтале = Буши
 • Томбат + Азуробе = Буши
 • Мосанда + Диносом = Буши
 • Мосанда + Брончери = Буши

Важно е да се напомене дека овие комбинации се само најчестите начини за производство на јајце Буши. Постојат многу други можни комбинации. Полот на родителите не влијае на исходот; се бара само еден машки и еден женски Пал.

Изведување на Буши

Буши излегува од големо врело јајце. Внимавајте на фармата за размножување и почекајте да заврши процесот на размножување. Откако ќе завршите, ќе најдете големо врело јајце на средината на фармата. Ова јајце ќе се изведе во Буши.

Како заклучок, одгледувањето Буши во Палворлд може да биде возбудлив и наградувачки процес. Со разбирање на правилата за размножување и истражување на различни комбинации, можете да го додадете овој моќен партнер во вашиот тим. Уживајте во патувањето!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести