Вести

February 14, 2024

Оптимизирајте го вашето производство на руда на Митрил во WoW Classic Season of Discovery

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Вовед

Митрилската руда е вреден ресурс во втората фаза на WoW Classic Season of Discovery. Може да се најде во различни зони кои се популарни за израмнување. Во оваа статија, ќе разговараме за најдобрите локации за одгледување на руда Митрил и ќе обезбедиме неколку совети за максимизирање на вашата ефикасност на рударството.

Оптимизирајте го вашето производство на руда на Митрил во WoW Classic Season of Discovery

Опсег на нивоа

Митрилската руда може да се појави во зони со опсег на ниво од приближно 30 до 50. Овие зони обично имаат достапни потраги во тој опсег на нивоа и исто така содржат наоѓалишта на руда на Митрил.

Потребно за рударска вештина

За да ја соберете рудата на Митрил, потребна ви е вештина за рударство од 175. Овој ресурс се користи во неколку рецепти за ковачки производи од средна до висока класа. Без разлика дали се занимавате со дуо од рударска/ковачка професија или планирате да ја продадете вашата руда на Аукциската куќа, има многу места низ Азерот каде што можете да одгледувате руда Митрил.

Најдобри локации за земјоделство

Најгусто пронајдените зони за руда на Митрил се Хинтерлендс, Стренгторн Вале, Десолас, Танарис и Фелвуд. Овие зони имаат јазли на Митрилска руда расфрлани насекаде. Препорачуваме да поминувате што е можно повеќе време во овие зони и да направите спирални ротации во насока на стрелките на часовникот или спротивно од стрелките на часовникот низ секоја од нив.

Најголемите жаришта за рудата Митрил се Skull Rock во Заднината и Manorroc Coven во Desolace. Овие локации вреди да се посетуваат, дури и ако само сакате да го убиете времето откако ќе го достигнете нивото 40.

Нивелирање и рударство

Бидејќи рудата Митрил може да се најде во многу од зоните каде што ќе се израмнувате за време на втората фаза од WoW Classic Season of Discovery, важно е да имате доволно висока вештина за ископување за да ја соберете. Препорачуваме максимално да ја израмните вашата рударска вештина пред израмнувањето на моќта за да се осигурате дека нема да ја пропуштите можноста да соберете руда Митрил додека го израмнувате вашиот карактер.

Заклучок

Митрилската руда е вреден ресурс што може да се најде во различни зони во WoW Classic. Со фокусирање на вашите земјоделски напори на препорачаните локации и обезбедување на доволно висока вештина за рударство, можете ефикасно да собирате руда Митрил додека го израмнувате вашиот карактер. Искористете ја оваа можност за мултитаскинг и искористете го максимумот од вашата рударска професија во втората фаза на WoW Classic Season of Discovery.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести