Вести

February 15, 2024

Оптимизирајте го вашето ловење богатство во черепи и коски: завршете ја мисијата на животот после смртта и заработете вредни награди

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Ловот на богатство е клучен елемент во играта со пиратска тематика Череп и коски. Мисијата „Живот после смртта“ се издвојува како уникатна потрага што вклучува доставување вредно богатство на мирните Морски луѓе. Во овој водич, ќе ве водиме низ процесот на подигање и завршување на мисијата Живот по смртта.

Оптимизирајте го вашето ловење богатство во черепи и коски: завршете ја мисијата на животот после смртта и заработете вредни награди

Подигање на мисијата Живот после смртта

За да ја започнете мисијата Живот по смртта, треба да се упатите кон водопадите во Верона. Ако не сте биле таму претходно, ќе видите прашалник во круг со ознака „непозната“. Плови до водопадите во Верона и слезете за да го најдете НПЦ кој ќе ви ја даде потрагата. Се препорачува да имате брод од четири нивоа за успешно да ја завршите мисијата.

Завршување на мисијата Живот после смртта

Откако ќе ја прифатите мисијата, ќе добиете мапа на богатство од трговецот со морските луѓе. Мапата ќе даде навестување за локацијата на закопаното богатство, што е единствено за секој играч. Наместо да се качите на катот во урнатините, упатете се назад кон влезот на пунктот и свртете лево. Следете ја патеката додека не стигнете до крајот, каде што ќе ги најдете остатоците. Областа ќе биде означена со црвено, што ќе го олесни забележувањето.

Откако ќе ги извадите остатоците, вратете се кај трговецот со морските луѓе за да го соберете оризот. Вашата следна дестинација е пунктот Ланитра, кој се наоѓа на север. Разговарајте со Хантмастерот на Sea People за да го добиете Toaka Gasy.

За да заштедите време, се препорачува да ја откриете Ланитра пред да ја активирате потрагата, што ќе ви овозможи брзо патување таму. Од Ланитра, брзо патувајте до Форт Луис, истурена станица јужно од Морските луѓе. Доставете ги посмртните останки на морските луѓе во Форт Луис.

Конечно, упатете се на југ до градот Тенина на брегот на Тенина. Интеракција со локацијата за да ја завршите потрагата и да ги добиете вашите награди.

Следејќи ги овие чекори, успешно ќе ја завршите мисијата Life After Death во Skull and Bones и ќе заработите вредни награди. Среќен лов на богатство!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести