Вести

October 31, 2023

Оптимизирајте го вашето искуство со игри со спецификации за компјутер на Modern Warfare 3

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Вовед

Activision неодамна ги откри спецификациите за компјутер за Call of Duty: Modern Warfare 3, и изненадувачки, тие не се толку барани како што се очекуваше. Ова е одлична вест за гејмерите на компјутери кои немаат висококвалитетни уреди. Сепак, постојат неколку предупредувања што треба да се имаат на ум.

Оптимизирајте го вашето искуство со игри со спецификации за компјутер на Modern Warfare 3

Спецификации за компјутер за Modern Warfare 3

Ако сакате да го стартувате Modern Warfare 3 на највисоки поставки, ќе ви треба процесор од 8-та генерација i7 или споредлив AMD процесор, 16 GB RAM и RTX 3080 или RX 6800XT. Од друга страна, ако имате компјутер од пониска класа, сè уште можете да уживате во играта со i3 од 6-та генерација, 8 GB RAM и GTX 960 или RX 470. Вреди да се напомене дека овие минимални спецификации дозволуваат само пристап за мултиплеер, а не за кампањата.

Размислувања за компјутери од пониска класа

Modern Warfare 3 воведува мисии „Open Combat“, кои бараат навигација во големи, отворени средини. Ова може да предизвика дополнителен стрес на компјутерите од пониска класа, па затоа е важно да го имате на ум тоа.

Компјутер наспроти други платформи

Компјутерот се смета за најдобра платформа за Call of Duty, особено за е-спорт и стриминг. Повеќето професионални играчи и стримери користат компјутери за најдобри перформанси. Сепак, играта исто така работи добро на поставките поддржани од PS5. Додека помалку луѓе играат Call of Duty на Xbox, сопственоста на Microsoft на Activision може да го промени тоа во иднина.

Заклучок

Како заклучок, спецификациите за компјутерот за Modern Warfare 3 се релативно достапни, што им овозможува на широк спектар на играчи да уживаат во играта. Без разлика дали имате опрема од висока класа или компјутер од пониска класа, постои конфигурација што одговара на вашите потреби. Имајте на ум барањата за пристап до кампањата и потенцијалниот стрес на компјутерите од понизок степен за време на мисиите „Отворена борба“. На крајот на краиштата, компјутерот останува врвен избор за Call of Duty, но и другите платформи нудат добро искуство со игри. Останете со Esports.net за повеќе вести за Call of Duty.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести