Вести

February 13, 2024

Одгледување на Астегон: Совети и комбинации за ретки пријатели од Палворлд

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Вовед

Астегон е еден од најретките пријатели од доцните игри во целиот Палворлд. Одгледувањето на Астегон може да биде предизвик, но со соодветно знаење, можете да го имате во вашата база многу порано отколку да го фатите во дивината.

Одгледување на Астегон: Совети и комбинации за ретки пријатели од Палворлд

Разбирање на Palworld Breeding

Одгледувањето во Палворлд може да биде комплицирано. Кога и двајцата родители се ист вид на Пал, ќе добиете третина од тој вид. Сепак, размножувањето на пријатели од два различни видови резултира со случајно, но фиксно потомство.

Одгледување на Астегон

За да одгледувате Астегон, не треба да имате Астегон во вашиот Палбокс. Клучот е да се знае вистинската комбинација. Најдобрата комбинација за размножување за Астегон се Cryolinx и Helzephyr, кои може да се добијат прилично во средината на играта.

  • Хелзефир: Овој мрачен елемент Пал може да се најде во близина на точката за телепортација на Шумата Синамот. Донесете змеј тип Палс и мега и гига сфери за успешно да го фатите.
  • Cryolinx: Побарајте Cryolinx во астралните планини на нивоа 29-32. Подгответе се со ладно отпорен оклоп и огнен тип Палс за да го фатите.

Еве пример за пат за размножување:

Други комбинации за размножување

Додека Астегон е тешко да се размножува, постојат и други достапни комбинации за размножување кои можат да ви дадат Астегон јајце. Некои од овие комбинации вклучуваат:

  • Криолинкс и Лајлин
  • Хелзефир и Орсерк
  • Астегон и Сузаку
  • Релаксаурус и Астегон
  • Pyrin Noct и Shadowbeak

Имајте на ум дека овие комбинации може да бараат релативно ретки другари или дури и пријатели со поголема реткост како Некромус.

Изведување на јајцето Астегон

Јајцето од кое ќе се изведе Астегон е Огромно змејско јајце, на кое му треба долго време за да се инкубира. Ако не сакате да чекате, погрижете се да знаете како да ја забрзате инкубацијата на јајцата.

Запомнете, со правилни комбинации за размножување и трпение, можете да додадете Astegon во вашата база Palworld и да уживате во неговата реткост и моќ.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести