Вести

February 16, 2024

Одбрани кампањи во Helldivers 2: Како да победиш против автоматот

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Вовед

Автоматите во Хелдајверс 2 прават хаос, со погледот вперен во нашите истражувачи на Супер Земја. Ако сакате да се вклучите во новиот Major Order, еве се што треба да знаете за Defend Campaigns во Helldivers 2.

Одбрани кампањи во Helldivers 2: Како да победиш против автоматот

Кој е главниот ред во Helldivers 2?

Главниот ред е примарна цел во Кампањата за ослободување на Хелдајвер 2. Го следи напредокот на Хелдајверс, со нова нарачка испорачана откако ќе се постигне доволно напредок во Галактичката војна. Оние кои сакаат брзо да напредуваат во приказната треба да се држат до целите на Главниот ред.

Како да победите во мисиите за одбрана на кампањата против автоматите во Helldivers 2

Одбрани кампањи се специфични автоматски операции кои се важни за развојот на галактичката војна. Командата „Хелдајвер“ се пресели од фракцијата „Терминид“ во „Автомат“ бидејќи започна ненадеен напад на повеќе планети на Супер Земја. Кампањата „Одбрани“ следи повторлива мисија: „Придружете ги и заштитете ги истражувачите додека патуваат до зоната на извлекување“. Секоја операција се зголемува во големина како што ги отклучувате потешките тешкотии, каде што мора да ја завршите придружбата и другите мисии за да ја завршите целата Операција за одбрана.

Откако кампањата „Одбрани“ ќе заврши, таа ќе се смета за главниот ред. Завршувањето на осум операции на кампањата „Одбрани“ против Automaton ве наградува со 12500 Requisition. Има тајмер за да се заврши оваа голема наредба пред командата да премине на следниот проблем што Helldivers мора да го надминат.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести