Вести

February 3, 2022

Номинации за 1xBet Bags EGR Nordics Awards

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

1xBet освои пет номинации за EGR Nordics Awards на почетокот на декември 2021 година бидејќи е иновативна компанија за игри ориентирана кон потрошувачите во скандинавскиот регион. Забележително, овој пионер исто така доби неколку номинации на истите награди во 2020 година, што јасно покажува дека оди во вистинската насока. Петте категории во кои влезе во потесниот избор за најдобра се:

Номинации за 1xBet Bags EGR Nordics Awards
  • Придружна програма
  • Оператор за услуги на клиентите
  • Оператор за спортско обложување
  • Оператор на казино
  • Мобилен оператор

Наградите EGR Nordics, кои честопати се нарекуваат „Оскари на секторот за е-Gaming“, им оддаваат чест на правните онлајн обложувалници кои се истакнуваат со обезбедување неспоредлива услуга за клиентите преку користење на врвна технологија. Затоа, 1xBet што го доби признанието од оваа организација беше огромна работа и беше сосема заслужено.

Денес, 1xBet е популарен меѓу различни типови обложувачи, вклучително и оние кои се обложуваат на еСпортови. Еве зошто е еден од врвни еСпорт обложувалници достапни.

Импресивна покриеност на еСпортските игри

1xBet располага со сеопфатна листа на популарни еСпорт обложувачи на кои можат да се обложуваат. Тие вклучуваат Контра-штрајк: Глобална офанзива, Дота 2, Храбар, ФИФА, Ракетна лига, Виножито Шест на Том Кленси, StarCraft, Кралот на славата, и Повик на должност.

Љубителите на коцкање кои најдобро се обложуваат на еСпортови на 1xBet ги избираат игрите со кои се поупатени. Ова бара опширно истражување за електронските спортови за да ги дознае нивните тимови, врвни играчи и турнири.

Вреди да се одбележи дека оваа платформа за игри нуди обложување еСпорт во живо, што им овозможува на коцкарите да бидат сведоци на пресврти на нивната омилена игра и да ги донесат најдобрите одлуки за обложување.

Многу банкарски методи и валути

Ова е уште една привлечна карактеристика што го прави 1xBet фантастична платформа за обложувачите на еСпорт. Некои од предвидените опции за плаќање се Visa, Skrill, EcoPayz, Bitcoin, Dash, Zcash, MoneyGo, Perfect Money и Mastercard. 

Повеќето од нив имаат инстант време на обработка и нула трошоци за услуга, што одговара на потребите на повеќето обложувачи. Но, секогаш треба прво да се провери делот за плаќање на оваа страница за обложување еСпорт бидејќи некои системи имаат време на обработка до 15 минути. За среќа, 1xBet им овозможува на љубителите на еСпортови да банкаруваат во сопствените валути за да ја подобрат удобноста.

Мобилно обложување без напор

Мнозинството обложувалници на еСпорт денес уживаат во флексибилноста што доаѓа со мобилното обложување. 1xBet го разбира ова, објаснувајќи зошто нуди едноставна мобилна апликација компатибилна со Android и iPhone. Доаѓа со различни верзии за различни обложувачи, во зависност од уредите што ги користат. 

На пример, има лесна мобилна апликација 1xBet за бавни или нестабилни интернет корисници. Ова е еден од аспектите поради кои оваа компанија за онлајн коцкање влезе во потесниот избор за категоријата награда „Мобилен оператор“ на EGR Nordics Awards.

Неверојатна услуга за клиенти

Професионалците за услуги на клиентите за eSports во 1xBet се компетентни, одговорни, повеќејазични и доверливи. Обложувачите можат да контактираат со нив преку објектот за разговор во живо на оваа компанија за игри, е-пошта или телефон. Еден е исто така бесплатен за користење на различни платформи за социјални медиуми, вклучувајќи WhatsApp, Facebook и Twitter.

Секако, 1xBet го заслужува ова признание од EGR Nordics Awards како една од најдобрите еСпортски обложувалници. Настанот на наградите треба да се одржи на 27 јануари 2022 година, а клиентите и поддржувачите на оваа компанија не можат да сакаат да ги видат наградите со кои ќе си замине.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Втората половина од сезоната ALGS 2024: длабоко нурнување во феноменот на еспортот
2024-06-02

Втората половина од сезоната ALGS 2024: длабоко нурнување во феноменот на еспортот

Вести