Вести

February 13, 2024

Нови измени во оружјето и поправки на игра во ажурирањето на Call of Duty: Modern Warfare 3

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Вовед

Објавено е мало ажурирање за Call of Duty: Modern Warfare 3, кое носи некои измени во оружјето и поправени грешки за мултиплеер. Ова ажурирање се смета за мало во споредба со претстојните нови додатоци на содржина.

Нови измени во оружјето и поправки на игра во ажурирањето на Call of Duty: Modern Warfare 3

Што има ново

Еве ги клучните промени во денешното ажурирање на MW3 и Warzone:

 • Промени и балансирање на оружјето
  • TAQ Evolvere LMG е модифициран за подобра разлика помеѓу типовите муниција 7,62 и 5,56. 7,62 нуди бавно, прецизно гаѓање од далечина, додека 5,56 фаворизира агресија и стилови на игра со трчање и пиштол.
  • Striker 9 SMG е значително прилагоден за да ја подобри контролата при пукањето. Дополнително, играчите сега можат да нишаат надолу додека се лизгаат.
  • Комплетот JAK Tyrant 762 за снајперската пушка Longbow е изматен, намалувајќи го времето на нишање надолу, ја зголемува брзината на движење на нишанот надолу и обезбедува бенефит за намалување на пожарот за 30 проценти.
 • Рангирани промени во Play
  • Снајперските пушки се ограничени и отстранети од базенот со оружје во Ranked Play.
 • Поправки на режимот зомби
  • Направени се различни поправки на режимот Zombies, вклучително и решавање на проблем со PhD Flopper.

Заклучок

Иако ова ажурирање може да биде мало во однос на содржината, тоа носи важни промени во рамнотежата на оружјето и механиката на игра. Играчите сега можат да уживаат во подобрена контрола и нови стратегии со модифицираното оружје. Дополнително, отстранувањето на снајперските пушки од Ranked Play ќе создаде поинаква динамика за натпреварувачки натпревари. Погрижете се да ја ажурирате играта за да ги доживеете овие промени. За повеќе детали, погледнете ги целосните белешки за закрпи на веб-страницата Call of Duty.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести