Вести

February 12, 2024

Најдете го моќното стапче со хеликс во регионот Kindlewastes на Enshrouded

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Вовед

Во опасниот свет на Embervale во Enshrouded, од клучно значење е да се опремите со најдобрата опрема за да се соочите со смртоносните чудовишта што демнат наоколу. Едно такво моќно оружје е стапчето Хеликс. Ако сакате да го користите ова оружје, важно е да знаете каде да го најдете во Enshrouded.

Најдете го моќното стапче со хеликс во регионот Kindlewastes на Enshrouded

Локација на стапчето Хеликс

Хеликс стапчето не може да се најде на одредена локација во Enshrouded. Тоа е случајно пронајден грабеж на гради. За да ги зголемите шансите да го најдете, треба да се фокусирате на отворање на градите во регионот Kindlewastes.

Областа Kindlewastes се наоѓа на источната страна на Embervale. За да стигнете до овој регион, упатете се на исток од Умбер Холоу, познато место за земјоделство за амонијак жлезди. Иако можеби е долго патување, наградите вредат.

Во потрага по Хеликс стапче

Откако ќе се најдете во областа Kindlewastes, внимавајте на градите што можете да ги отворите. Додека стапчето Хеликс најчесто се наоѓа во златни ковчези, препорачливо е да се отворат и сите други ковчези. Никогаш не знаете каков корисен плен може да наидете.

Статистика на Хеликсното стапче

Иако стапчето Helix можеби не е најдоброто оружје во целина во Enshrouded, сепак е солидна опција, особено за изработката на Mage или Wizard. Еве ја статистиката на стапчето Хеликс:

  • Штета: 47
  • Вид на оштетување: Покров
  • Регенерација на мана: + Еден
  • Максимална издржливост: 300
  • Доплата: 19 проценти
  • Брзина на напад: 0,6 секунди

Предности на прачки

Стапчињата се неверојатно корисно оружје што треба да ги имате во вашиот инвентар, дури и ако не ги користите редовно. За разлика од штабовите, стапчињата не бараат муниција и се многу ефикасни во нанесувањето штета од безбедно растојание. Ова ги прави особено вредни кога одблизу се соочуваат со непријатели кои можат да нанесат отровни отровни штети, како што се чудовиштата од црвени печурки кои ги испуштаат вреќичките и амонијак жлезди.

Заклучок

Како заклучок, стапчето Хеликс е моќно оружје што може да ви помогне во вашето патување низ Enshrouded. Со фокусирање на отворањето на градите во регионот Kindlewastes, ги зголемувате вашите шанси да го најдете ова вредно оружје. Со своето силно оштетување на Shroud и други импресивни статистики, стапчето Helix е солиден избор за секоја изработка на Mage или Wizard. Затоа, опремете се со ова стапче и соочете се со опасностите од Embervale.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести