Вести

February 15, 2024

Надминување на проблемите со следењето: Едноставно решение за предизвикот на комплетот за конверзија на пушки стрелец

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Вовед

Настанот Cryptid Bootcamp во Modern Warfare 3 нуди возбудливи награди за завршување на одредени предизвици за играње. Сепак, некои членови на заедницата наидоа на потешкотии со предизвикот на комплетот за конверзија на пушки стрелец. Во оваа статија, ќе го истражиме проблемот и ќе обезбедиме едноставен начин за решавање.

Надминување на проблемите со следењето: Едноставно решение за предизвикот на комплетот за конверзија на пушки стрелец

Настанот Cryptid Bootcamp

Настанот Cryptid Bootcamp од втората сезона воведува различни предизвици што играчите можат да ги завршат во мултиплеер или во Modern Warfare Zombies. Овие предизвици нудат награди како што се камоси за оружје. Додека некои камери добија мешани критики, конечната награда за завршување на сите предизвици е уникатна сина и неонско зелена камо од оружје Sidewinder украсена со митски ѕверови.

Предизвик за комплет за конверзија на пушки стрелец

Еден од предизвиците во настанот Cryptid Bootcamp бара од играчите да постигнат 40 убиства на оператори со опремениот резервен дел за конверзија Marksman Rifle. Дополнително, играчите мора да ги користат поволностите Treat Identification System и Stalker Boot.

Прашања за следење

За жал, некои играчи пријавија дека предизвикот не е правилно следење на нивниот напредок. За да се реши овој проблем, Sledgehammer Games препорача да се користи комплетот за пушка JAK Beholder за пиштолот TYR. Овој комплет за конверзија, првично достапен како трет неделен предизвик во првата сезона, може да се активира во Armory Unlocks доколку играчите го пропуштиле за време на неговата првична достапност.

Решението

Штом ќе се отклучи комплетот за пушки JAK Beholder, играчите можат да го опремат за да го трансформираат пиштолот TYR во пушка со еден истрел со подобрена контрола на одбивката и опсегот на оштетување. Овој комплет за конверзија ќе им овозможи на играчите поефикасно да го завршат предизвикот на комплетот за конверзија на пушка стрелец.

Заклучок

Додека предизвикот на комплетот за конверзија на пушка Marksman во настанот Cryptid Bootcamp претставуваше некои потешкотии за играчите, употребата на комплетот за пушки JAK Beholder обезбедува едноставен заобиколување. Следејќи го препорачаното решение, играчите можат да ги надминат проблемите со следењето и успешно да го завршат предизвикот. Не ја пропуштајте можноста да го добиете уникатното оружје Sidewinder и да ги покажете своите вештини во Modern Warfare 3!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести