Вести

February 14, 2024

Набавете го Реткиот флуоресцентен зелен механостридер во WoW Classic

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Вовед

Во светот на WoW Classic, ретките монтирања се многу барани и се сметаат за статусен симбол. Неодамна, колекционерите на монтирање добија возбудливи вести со потврда дека најретката монтажа во историјата на WoW сега може да се добие од последниот бос на нападот Gnomeregan.

Набавете го Реткиот флуоресцентен зелен механостридер во WoW Classic

Флуоресцентниот зелен механостридер

Fluorescent Green Mechanostrider е уникатна монтажа која се издвојува од останатите. Нејзината живописна зелена палета на бои го издвојува од другите Gnome држачи. Овој монт првично беше во сопственост на играч на Gnome по име Нарше, кој по грешка го избриша веднаш по лансирањето на The Burning Crusade. Blizzard, откако ја сфати грешката, му додели на Нарше досега невидена монтажа како замена.

Патувањето на флуоресцентниот зелен механостридер

Осум години Нарше беше единствен сопственик на флуоресцентниот зелен механостридер. Сепак, во 2015 година, тие беа наводно банирани поради обидот да ја продадат својата сметка. Како резултат на тоа, монтирањето остана неискористено и скриено во датотеките на играта.

Враќањето на планината

Со сезоната на откривање, флуоресцентниот зелен механостридер се врати. Сега може да се добие со поразување на последниот шеф на нападот Гномереган, Мекгинеер Термаплаг. Монтирањето има четири проценти шанси да падне, што го прави редок и посакуван предмет.

Контроверзноста на аукциската куќа

Првично, монтажата падна како артикал за врзување на опрема, што ги натера играчите да го продадат на аукциската куќа за високи цени. Како и да е, Blizzard брзо го поправи ова со тоа што го направи монтажот врзан за пикап, осигурувајќи дека само малкумина среќници што ќе го добијат можат да го задржат.

Заклучок

Сега, секој што ќе се впушти во Gnomeregan има можност да го добие флуоресцентниот зелен механостридер и да поседува дел од историјата на WoW. Оваа ретка монтажа е доказ за посветеноста и упорноста на колекционерите за монтирање во WoW Classic.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести