Вести

February 13, 2024

Максимизирање на колекцијата на спори на обвивката во Enshrouded: Водич

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Вовед

Во играта Enshrouded, истражувањето на темните земји на Покровот може да биде застрашувачка задача. Сепак, тоа претставува можност да се соберат вредни ресурси, вклучително и спори на покровот, кои можат да ја подобрат вашата сила. Овој водич ќе ви ги обезбеди потребните информации за тоа како да ги добиете Shroud Spores in Enshrouded.

Максимизирање на колекцијата на спори на обвивката во Enshrouded: Водич

Добивање спори на покровот

Спорите на покровот може да се добијат со победување на корумпираните непријатели во областите на Покровот. Овие непријатели може лесно да се идентификуваат и треба да им се даде приоритет во потрагата по Спорите на обвивката. Ако се најдете дека се борите во борба, можете да го напуштите Покровот откако ќе победите еден непријател и да се вратите штом ќе се ресетира вашиот мерач на корупција. Дополнително, може да наидете на повратни светилници и капсули од песочен часовник, кои можат да го продолжат времето што можете да го поминете во Покровот без да подлегнете на корупцијата.

За да го максимизирате вашето време во Покровот, размислете за поразување на шефот во секоја оштетена област. Со тоа, не само што го елиминирате газдата, туку добивате и повеќе Спори на покровот со ограбување на неговото тело. Важно е да се забележи дека оштетената област ќе исчезне штом шефот ќе биде поразен, но има многу други области на Shroud за истражување во Enshrouded.

Употреба на спори на покровот

Иако Спорите на обвивката не се вклучени во многу рецепти, тие играат клучна улога во одредени аспекти на вашето патување со обвивка. Една забележителна употреба на Shroud Spores е во создавањето на Shroud Cores. Овие јадра се од суштинско значење за различни намени и можат многу да ги подобрат вашите способности. Важно е стратешки да се соберат и да се користат Shroud Spores за ефикасно да напредувате во играта.

Заклучок

Добивањето на спори на обвивката во Enshrouded е витална задача за зајакнување на вашиот карактер. Следејќи ги стратегиите наведени во ова упатство, можете ефикасно да собирате спори на обвивката и да ги користите мудро. Запомнете да дадете приоритет на поразување на оштетените непријатели, размислете за користење на Return Beacons и Hourglass капсули и поразете ги шефовите во оштетените области за да ја максимизирате вашата колекција на Shroud Spore. Со овие ресурси, можете да креирате моќни Shroud Cores и да ги подобрите вашите способности во Enshrouded.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести