Вести

February 14, 2024

Максимизирајте ја ефикасноста на земјоделството со чист кварц во Palworld

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Во Палворлд, Чистиот кварц е вреден природен ресурс што може да се најде само во ладен зимски биом познат како Астрална планина. Овој материјал е од суштинско значење за изработка на кола, кои се користат за изградба на структури кои работат на електрична енергија. Ако сакате да ја максимизирате вашата земјоделска ефикасност и да соберете многу чист кварц, еве неколку клучни точки што треба да ги имате на ум:

Максимизирајте ја ефикасноста на земјоделството со чист кварц во Palworld

Изработка на кола

За да направите кола, ќе ви требаат чист кварц и полимер. Започнете со изградба на генератор на енергија и производствена склопна линија, која се отклучува на технолошко ниво 28. Откако ќе ги поставите овие структури, можете да започнете со изработка на полимер користејќи висококвалитетно палско масло. Рецептот Circuit бара четири чист кварц и два полимери.

Наоѓање на чист кварц

Чистиот кварц може да се најде само во зимскиот биом на Астралната планина, кој се наоѓа на северозападната страна на картата. Важно е да имате опрема со отпорност на студ за да преживеете во овој регион. Побарајте наслаги од чист кварц со нивните препознатливи сребрени рабови. Користете крава за да одгледувате чист кварц од овие наслаги. За да ја зголемите ефикасноста на вашето земјоделство, размислете за изработка на рафинирани метални краци, бидејќи тие се поиздржливи. Дополнително, инвестирајте неколку поени во статистиката за тежина за да го зголемите вашиот капацитет за носење.

Пасивно земјоделство

Градењето бази во близина на наоѓалишта на природни ресурси е одличен начин за пасивно одгледување на ретки ресурси како Чист кварц. Најдете соодветно место во близина на депозитите на чист кварц и конструирајте основа. Доделете пријатели со рударска работа Погодност за одгледување на материјалот од природните наслаги. Користете палка со соодветна работа за транспорт за да го соберете собраниот чист кварц и да го чувате во гајби за складирање. Изградбата на повеќе бази на стратешки локации околу картата дополнително ќе ги подобри вашите способности за пасивно земјоделство.

Победувајќи ги пријателите

Има три предизвикувачки другари кои го испуштаат Чист кварц еднаш поразен. Тие се Frostallion Noct, Astegon и Jetragon. Бидете подготвени за тешка битка ако сакате да добиете чист кварц од овие пријатели.

Како заклучок, чистиот кварц е вреден ресурс во Palworld кој се користи за изработка на кола. Следејќи ги советите споменати погоре, можете ефективно да го пронајдете и одгледувате чист кварц за да ги задоволите вашите потреби за изработка. Со среќа!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести