Вести

February 15, 2024

Максимизирајте ја вашата игра во турнејата Pokémon Go: Sinnoh со дијамант или бисер

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Вовед

Со Pokémon Go Tour: Sinnoh доминирајќи во поставата на настани до крајот на февруари, Niantic им дава ран избор на играчите да ги заклучат ексклузивните бонуси за верзијата базирани на Diamond и Pearl. Оваа одлука директно ќе влијае на вашата игра, па затоа ќе сакате да ја направите вистинската.

Максимизирајте ја вашата игра во турнејата Pokémon Go: Sinnoh со дијамант или бисер

Go Tour 2024: Пат до Специјално истражување Сино

Достапна од 15 до 25 февруари, турнејата Pokémon Go 2024: Road to Sinnoh Special Research ќе понуди награди за сите играчи како дел од прославата Go Tour: Sinnoh. Во зависност од тоа дали ќе ја изберете патеката Дијамант или Бисер, вашата игра за време на Go Tour: Sinnoh – Global ќе се разликува многу кога станува збор за извлекување максимум од Dialga и Palkia.

Глобален настан

Секој играч има пристап до Go Tour 2024: Road to Sinnoh Специјално истражување од 15 до 25 февруари, што се совпаѓа со целото време на траење на Go Tour: Sinnoh и мини-настанот Road to Sinnoh помеѓу двете верзии. И покрај тоа, најважната содржина ќе стапи на сила само Go Tour: Sinnoh – Global на 24 и 25 февруари.

За време на глобалниот настан, во зависност од тоа дали ќе ја изберете верзијата Diamond или Pearl, ќе добиете поинаква гаранција за вашите рации во Dialga и Palkia, како и зголемено времетраење за новите Adventure Effects што беа додадени за да се совпаднат со дебито на Origin Forme. Dialga или потекло од Palkia.

Дијамант или бисер?

Нема правилен или погрешен одговор кога станува збор за избор помеѓу верзиите Diamond или Pearl. Наградите и бонусите за секој се како што следува:

 • Дијамантски ексклузиви:
  • Dialga снимен за време на Go Tour: Сино гарантирано го знае Roar of Time
  • Времетраењето на авантуристичкиот ефект за Roar of Time е двојно зголемено
  • Dialga Candy е достапна во наградите за специјални истражувања
 • Ексклузивите на бисер:
  • Палкија фатена за време на Go Tour: Сино гарантирано го знае Spacial Rend
  • Времетраењето на авантуристичкиот ефект за Spacial Rend е двојно зголемено
  • Бонбоните Palkia достапни во наградите за специјални истражувања

Ќе ги имате нормалните задачи и награди за специјални истражувања кои ќе ги следите заедно со овие бонуси, што е единствената верзија на ексклузивна содржина во Go Tour оваа година.

Заклучок

Изберете мудро помеѓу верзиите Diamond и Pearl за да го максимизирате вашето искуство во игра за време на Pokémon Go Tour: Sinnoh. Размислете за ексклузивните бонуси и награди што ги нуди секоја верзија и донесете одлука што одговара на вашиот стил на игра и цели. Уживајте во авантурата!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести