Вести

February 15, 2024

Максимизирајте го пленот со кутии за оружје во Fortnite, Глава пет

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Во петтото поглавје на Fortnite, играчите имаат можност да добијат уникатни пиштоли со наоѓање кутии за оружје расфрлани низ картата. Овие кутии за оружје се однапред опремени со додатоци, што им овозможува на играчите брзо да изградат соодветно полнење за најдобрите пиштоли.

Максимизирајте го пленот со кутии за оружје во Fortnite, Глава пет

Каде да се најдат кутии за оружје

Кутијата за оружје може да се најдат само на одредени локации околу мапата. Некои предизвици, како што се предизвиците на TMNT во првата сезона, бараат од играчите да бараат кутии за оружје. Еве некои од познатите локации:

 • Рици Ривиера
 • Бунтовничкиот котел
 • Несовесна железница
 • Уништени макари
 • Маглив рид
 • Западно од Pleasant Piazza
 • Западно од полињата за оградување
 • Источно од елегантни терени

За да ја пронајдете точната локација на куќиштата со оружје, погледнете ги жолтите кругови на дадената слика.

Како да добиете пиштоли од кутија со оружје

За да добиете пиштол од кутија за оружје, едноставно застанете пред кутијата и притиснете го копчето за интеракција. Ако вашиот инвентар е полн, оружјето ќе биде фрлено на земја за замена. Повеќето од пиштолите кои се наоѓаат во случаите со оружје се над ретка реткост, што ги прави одличен избор за почеток на играта.

Совети за максимизирање на пленот

Кога ги посетувате локациите на Weapon Case, важно е да запомните дека и другите играчи ќе бараат добар плен. За да добиете предност, разгледајте ги следниве стратегии:

 1. Прво слетајте на локацијата и обезбедете штитови и пиштол.
 2. Скријте се во близина на случајот со оружје за да ги намамите непријателите.
 3. Штом непријателите ќе почнат да комуницираат со кутиите, искористете ги предностите на вашата гледна точка и елиминирајте ги.

Следејќи ги овие совети и користејќи ги футролите за оружје, играчите можат да го подобрат своето искуство во игра и да ги зголемат своите шанси за успех во петтото поглавје на Fortnite.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести