Вести

February 13, 2024

Клучната одлука: Научете или воздржете се од непростливото проклетство во наследството на Хогвортс

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Вовед

Една од најитните одлуки со кои ќе се соочите низ наследството на Хогвортс е дали треба да го научите Непростливото проклетство, Крусио. За време на потрагата „Во сенката на проучувањето“, мора да одлучите дали да го научите Крусио и да му го фрлите на Себастијан, вашиот пријател, или да се воздржите од учење на магијата и преземање на клетвата врз себе.

Клучната одлука: Научете или воздржете се од непростливото проклетство во наследството на Хогвортс

Одлуката

При крајот на сложувалката на Салазар Слитерин, играчите ќе бидат затворени во соба со Оминис Гант и Себастијан Салоу. Тројката наскоро сфаќа дека единствениот начин да избега од собата е да го фрли Крусио, Непростливото проклетство, еден на друг. Со оглед на тоа што Оминис не сака ниту да даде клетва, ниту да ја преземе клетвата, одлуката е оставена на вас.

Опции за дијалог

Ќе ви бидат претставени три опции за дијалог со различни импликации:

  1. 'Многу добро. Не сакам да го научам проклетството': Со избирање на оваа опција, играчите ќе му дозволат на Себастијан да ја фрли клетвата врз нив и нема да го научат Крусио. Ова ќе резултира со тоа што играчот ќе биде намален на најмало можно здравје.
  2. „Сакам да го научам проклетството на Круцијатус, но мора да го фрлиш врз мене“: Со избирање на оваа опција, Себастијан ќе го фрли Крусио врз играчот, дозволувајќи им сами да го научат Непростливото проклетство.
  3. „Научи ме на проклетството на Круцијатус, и јас ќе ти го фрлам“: со избирање на оваа опција, играчот ќе го научи Крусио и истовремено ќе ја користи клетвата за Себастијан.

Заклучок

Лиењето на Крусио врз Себастијан или себе си нема никаков ефект врз играта да ја разбие приказната. Само зависи од вас и како сакате да изгледа вашата приказна и лик. Размислете за импликациите и донесете ја вашата одлука мудро.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести