Вести

February 14, 2024

Како да се ресетира и рестартира во Infinite Craft: Чистење и ресетирање на таблата за игри

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Вовед

Infinite Craft е игра за прелистувач развиена од Neal.Fun која им овозможува на играчите да создаваат интересни комбинации користејќи случајни елементи или предмети. Сепак, понекогаш играчите може да се најдат преплавени со бескорисни предмети и во такви случаи, станува неопходно да се ресетира таблата за игра. Оваа статија ќе ве води како да ресетирате и рестартирате во Infinite Craft.

Како да се ресетира и рестартира во Infinite Craft: Чистење и ресетирање на таблата за игри

Расчистување на Одборот

Еден начин да ја ресетирате таблата за игра е да ја исчистите. За да го направите ова, едноставно кликнете на иконата со четка за сликање која се наоѓа во долниот десен агол на кутијата со песок. Важно е да се забележи дека нема предупредување пред да ја исчистите таблата, затоа бидете внимателни бидејќи сите поврзани објекти ќе исчезнат. Сепак, сите постоечки рецепти во страничната лента ќе бидат зачувани.

Ресетирање на одборот

Друга опција за ресетирање на таблата за игра е со користење на копчето Ресетирање. Ова копче може да се најде во долниот лев агол на песокот. Кога ќе кликнете на копчето Ресетирај, ќе се појави известување на горниот дел од вашиот прелистувач, со предупредување дека ќе започнете одново. Ако продолжите, ќе бидете ресетирани на почеток само со основните елементи: вода, оган, ветер и земја.

Заклучок

Сега кога знаете како да ресетирате и рестартирате во Infinite Craft, можете самоуверено да ја истражите огромната база на податоци на комбинации на играта. Без разлика дали ќе одберете да откриете нови рецепти или едноставно ќе уживате во случајноста на комбинирање на предмети, Infinite Craft нуди бескрајни можности. Затоа, повелете, ресетирајте ја таблата ако е потребно и забавувајте се играјќи!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести