Вести

February 14, 2024

Како да се дружите со вашиот романтичен партнер во Cyberpunk 2077

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Вовед

„Навистина сакам да останам во вашата куќа“ е споредна работа додадена во ажурирањето 2.1 на Cyberpunk 2077. Оваа работа им овозможува на играчите слободно да се дружат со своите романтични партнери во станот на V. Во овој водич, ќе објасниме како да ја започнете и завршите оваа потрага.

Како да се дружите со вашиот романтичен партнер во Cyberpunk 2077

Започнување на Потрагата

За да ја започнете потрагата „Навистина сакам да останам во вашата куќа“, мора да имате романса барем една од опциите за романса во Cyberpunk 2077. Откако ќе ја ажурирате играта на верзијата 2.1, ќе добиете текстуална порака од вашиот романтичен партнер, со изразување нивната желба да останат во вашата куќа. Не е важно како ќе одговорите на пораката. Доколку поседувате повеќе станови, ќе треба да изберете во кој сакате да се дружите.

Завршување на Потрагата

Откако ќе одговорите на текстуалната порака, следете ја работата од вашиот дневник. Ќе ве одведат до станот што го избравте како место за дружење. Кога ќе пристигнете, партнерот веќе ќе ве чека. За време на состанокот, можете да танцувате заедно во центарот на станот на V. Можете исто така да седите на каучот и да се галите со партнерот, да му поставувате прашања и да го бакнувате. Ако одлучите да спиете, вашиот партнер ќе биде вклучен во сцената.

Репродукција на Потрагата

Откако ќе го напуштите станот, вашиот партнер ќе ви испрати порака и ќе ви каже колку била убава вечерта. Можете да одговорите на текстуалната порака и потоа да го затворите телефонот. Кога повторно ќе го отворите телефонот, почетната текстуална порака ќе биде означена како да сте добиле нова порака. На партнерот можете да му испратите непријатна СМС порака, а по два дена тој ќе биде слободен за друг состанок. Овој процес може да се повтори онолку пати колку што сакате.

Заклучок

Сега кога знаете како да ја завршите потрагата „Навистина сакам да останам во вашата куќа“ во Cyberpunk 2077, можете да уживате во поминувањето време со вашиот романтичен партнер во играта. Со среќа!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести