Вести

February 15, 2024

Како да добиете изолациски гниод за изработка на епска опрема во WoW Classic

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Вовед

Изолациониот гниод е вреден материјал за изработка во класичната сезона на откривање на World of Warcraft. Се користи за создавање опрема со епски квалитет при обработка на кожа и кроење. Овој водич ќе ви обезбеди два методи за добивање на изолациски гниод.

Како да добиете изолациски гниод за изработка на епска опрема во WoW Classic

Метод 1: Купување од Аукциската куќа

Еден начин да се набави изолационен гниод е да го купите од аукциската куќа. Сепак, важно е да се напомене дека овој метод може да биде прилично скап, со цени кои се движат околу 40 злато во царството Crusader Strike (ЕУ). Дополнително, ќе треба да соберете и други ретки материјали како што се хиперпроводливи аркано-филаменти и слабо сјајна кожа, што дополнително може да ја зголеми цената.

Метод 2: Направете го сами

Друга опција е сами да го набавите рецептот и да го изработите изолациониот гниод. Рецептот може да се купи од Ziri "The Wrench" Littlesprocket, кој може да се најде во Чистата зона во Гномереган. За да стигнете до неа, влезете во Гномереган и движете се на левата страна од влезот. Влезете во вториот премин и следете ги скалите што водат долу. Во голема просторија исполнета со гноми, ќе го најдете Зири. Зборувај со неа и таа ќе ти го продаде рецептот за 15 злато. Откако ќе го имате рецептот, можете да изработите изолациски гниод користејќи една шишенце со олово и пет гајби со извалкан раствор од гниод.

Заклучок

Изолацискиот гниод е клучен материјал за изработка на моќна опрема во WoW Classic Season of Discovery. Без разлика дали ќе изберете да го купите од аукциската куќа или сами да го изработите, добивањето на изолационен гниод ќе ве приближи до купувањето на најдобрите артикли. Разгледајте ги вашите опции и направете го изборот што најмногу одговара на вашите потреби и ресурси.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести